Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kino Helios - nowy repertuar

środa, 22 grudnia 2021 10:06 / Autor: Weronika Kępa
Kino Helios - nowy repertuar
Kino Helios
Kino Helios - nowy repertuar
Kino Helios
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od 25 do 30 grudnia kino Helios zaprasza widzów na siedem premierowych pokazów filmowych.

W repertuarze królują komedie. Dwie z nich dedykowane są najmłodszym. „Sing 2” opowiada o misiu koala i gwiazdorskiej obsadzie jego teatru, którzy pragną wystąpić na olśniewającej, wspaniałej i ekstrawaganckiej scenie. Jest tylko jeden haczyk: najpierw muszą przekonać najbardziej samotną gwiazdę rocka na świecie, aby do nich dołączyła. Z dziećmi można się również wybrać na film „W 80 dni dookoła świata” opowiadający o małpiszonie, który marzy o wielkich przygodach i dalekich podróżach.

Wśród komedii dla dorosłych można wymienić „Hiszpański romans”. To historia amerykańskiego małżeństwa, które przybywa na festiwal filmowy w San Sebastian. Z kolei dla lubiących się pośmiać fanów kina akcji poleca się „Najmro. Kocha, kradnie, szanuje”. To komedia inspirowana prawdziwą historią Zdzisława Najmrodzkiego, gwiazdy przestępczego półświatka i legendarnego króla ucieczek, który 29 razy wymknął się organom ścigania PRL.

Kino Helios zaprasza również na dokument „Truflarze”. Trufle to niezwykły rarytas będący przedmiotem pożądania ludzi na całym świecie, którzy gotowi są zapłacić za niego niemal każdą cenę. Okazuje się jednak, że w niektórych miejscach nie wszystko jest na sprzedaż. Dla grupy uroczych włoskich staruszków trufle to nie żyła złota, a przepis na szczęście, które każdego dnia odnajdują na nowo na szlakach piemonckich lasów.

Premierowo widzowie będą mogli także udać się na horror „Straszne historie” składający się z pięciu opowiadań, napisanych przez nieprawdopodobną grupę aspirujących pisarzy w Sugarton - małym miasteczku nękanym przez powrót niesławnego seryjnego mordercy.

W repertuarze nie zabraknie też koncertu „Gwiazdka z maestro André Rieu”, czyli przepełnione świąteczno-noworoczną atmosferą magiczne show.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO