Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Kino Helios – nowy repertuar

czwartek, 14 kwietnia 2022 09:43 / Autor: Weronika Kępa
Kino Helios – nowy repertuar
Kino Helios – nowy repertuar
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od 15 do 21 kwietnia kino Helios zaprasza widzów na sześć premierowych pokazów filmowych.

Najmłodszych widzów kino Helios zaprasza na komedię familijną pt. „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”. Sonic to sympatyczny niebieski jeż, który porusza się z ponaddźwiękową prędkością. Sprawdźcie sami, czy w kolejnej odsłonie przygód nasz superbohater pokona przebiegłego doktora Robotnika.

Dla lubiących się pośmiać dorosłych widzów poleca się fim pt. „Nieznośny ciężar wielkiego talentu” opowiadający o legendzie kina Nicolasie Cage’u, który tonie w długach. Aby się z nich wykaraskać przyjmuje nietypową, ale intratną propozycję od swojego bogatego wielbiciela – Javiego Gutierreza. Ma być honorowym gościem na jego przyjęciu urodzinowym w luksusowej rezydencji. Szybko okazuje się, że panowie nadają na tych samych falach. Zapowiada się więc szampańska zabawa i nic nie zwiastuje kłopotów, które jednak nadchodzą.

Wśród premier znalazła się również komedia przygodowa „Wszystko wszędzie naraz” opowiadający o borykającej się z trudami codzienności mamie w średnim wieku, która natrafia na klucz do „multiwersum” – sieci przecinających się ze sobą światów, gdzie może zbadać wszystkie drogi życiowe, którymi nie poszła: począwszy od gwiazdy filmowej do uznanego szefa kuchni.

Fani dramatów również znajdą coś dla siebie. W ramach kina konesera na dużym ekranie będzie można zobaczyć film pt. „Drive My Car”. To mistrzowska ekranizacja opowiadania Harukiego Murakamiego z tomu „Mężczyźni bez kobiet”. Japoński reżyser zabiera nas w filmową przejażdżkę legendarnym czerwonym Saabem 900 Turbo, podczas której nie ogranicza się do doskonałego przekładu na język kina tajemniczej, uwodzicielskiej aury książek Murakamiego. Hamaguchi rozwija zaczerpniętą z nich historię, tworząc na jej bazie własną opowieść o sekretach, zdradzie, wychodzeniu z życiowych ról, i o mężczyźnie, który kogoś stracił.

W ramach cyklu Helios na scenie kino zaprasza również na koncert „Seventeen power od love: the movie”. SEVENTEEN to międzynarodowa supergrupa, która na nowo pisze historię K-popu i właśnie stworzyła swój pierwszy film.

Z kolei w ramach projektu Kultura dostępna w Heliosie będzie można zobaczyć komedię romantyczną „To musi być miłość”.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO