Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Międzynarodowy Dzień Muzyki w Filharmonii Świętokrzyskiej

wtorek, 28 września 2021 10:14 / Autor: Adrianna Linertowicz
Międzynarodowy Dzień Muzyki w Filharmonii Świętokrzyskiej
Międzynarodowy Dzień Muzyki w Filharmonii Świętokrzyskiej
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Filharmonia Świętokrzyska zaprasza na Międzynarodowy Dzień Muzyki - Inauguracja Sezonu Artystycznego. Na sali koncertowej zaprezentuje się wiolonczelista, Michał Balas, orkiestra symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Jacek Rogala w roli dyrygenta. Koncertowi będzie towarzyszyć wystawa zatytułowana "Lata lecą...".

Koncert wiolonczelowy h-moll op. 104 Antonina Dvořáka oraz IV Symfonię d-moll Roberta Schumanna usłyszymy już w najbliższy piątek, 1 października, w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej.

Na scenie zaprezentuje się Michał Balas, określany mianem indywidualności wiolonczelowej i nadzieją polskiej wiolinistyki. Pomimo młodego wieku zgromadził już na swoim koncie wiele najwyższych nagród w konkursach wiolonczelowych. Muzyka zabrzmi pod batutą Jacka Rogali, dyrektora Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Festiwalu Świętokrzyskie Dni Muzyki.

W przerwie koncertu publiczność będzie miała okazję wziąć udział w otwarciu wystawy Filharmonii pod tytułem "Lata lecą...". Ekspozycja dokumentuje 75 lat działalności instytucji, choć rozpoczyna się ona od roku 1920. Data ta symbolizuje bowiem sto lat tradycji symfonicznej w Kielcach. Wystawa składa się z około 70 plansz, które ukazują kierujących filharmonią dyrektorów, zapraszanych artystów, a także zatrzymane w kadrze wydarzenia, w tym najważniejsze koncerty.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19, w piątek, 1 października. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO