KULTURA

Nasi tancerze mistrzami Starego Kontynentu

czwartek, 23 marca 2017 16:13 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

Złoto, srebro i brąz wywalczyli na Mistrzostwach Europy IDO w Tańcach Par we Francji członkowie Świętokrzyskiego Klubu Tańca Jump. Kielczanie reprezentowali Polskę z pokazami typu caribbean show, czyli widowiskowymi tańcami egzotycznymi z wykorzystaniem rekwizytów.

Drużyny ze stolicy województwa świętokrzyskiego zajęły wysokie pozycje w trzech przedziałach wiekowych. Złoty medal wywalczyły zawodnicy w kategorii dziecięcej (do 11 lat). Srebro trafiło do seniorów (od 16 lat). Trzeci stopień podium zajęli kieleccy zawodnicy występujący w kategorii juniorskiej (12-15 lat). Anna Kęćko, szefowa Jumpu mówi, że osiągnięcie jest zwieńczeniem wielomiesięcznych i wyczerpujących treningów. - Tancerze zaprezentowali się rewelacyjnie i dali z siebie wszystko. Taki wynik nie zawsze przynosi tak wielką satysfakcję. Zawsze powtarzamy tancerzom: „dajcie z siebie wszystko, abyśmy byli z was zadowoleni, a wy wiedzieli, że wykonaliście dobrą pracę”. Tak też się stało i jestem dumna z naszych występów. Wszystkie trzy formacje zaprezentowały się profesjonalnie – mówi Anna Kęćko.

Ekipa klubu tańca Jump, która pojechała na Mistrzostwa Europy we Francji liczyła w sumie 90 osób. Podróż w jedną stronę trwała 24 godziny. Wyjazd był możliwy dzięki dofinansowaniu Urzędu Miasta Kielce i Urzędu Marszałkowskiego.

Podczas zawodów prezentowali się także artyści z kieleckiego studia Candela.