Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Przed nami kolejne Salony Mistrz Mowy Polskiej

wtorek, 08 czerwca 2021 20:54 / Autor: Beata Kwieczko
Przed nami kolejne Salony Mistrz Mowy Polskiej
Przed nami kolejne Salony Mistrz Mowy Polskiej
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już w najbliższy poniedziałek, 14 czerwca, dowiemy się, kto z regionu świętokrzyskiego otrzyma nominacje do Mistrza Mowy Polskiej w sali koncertowej na Zamku Królewskim w Warszawie. Kandydatami są Kama Kępczyńska-Kaleta, Maciej Kmita, Edward Rzepka i Piotr Zawadzki.

Zanim odbędzie się XXI Gala Mistrz Mowy Polskiej, w Kieleckim Centrum Kultury czekają nas spotkania z mistrzami poprzednich lat. 21 czerwca, o godzinie 19 w Kielcach będą gościć aktor Krzysztof Gosztyła oraz radiowiec i reżyser Janusz Kukuła. Salon Mistrza Mowy poprowadzi prof. Jolanta Tambor.

Kolejne spotkanie zaplanowano na 24 czerwca, również o godzinie 19. Podczas niego zaprezentują się Kama Kępczyńska-Kaleta, Maciej Kmita, Edward Rzepka i Piotr Zawadzki.

– Są to nasi mistrzowie, wyłonieni najpierw przez jury kieleckie, potem zatwierdzeni przez jurorów programu Mistrz Mowy Polskiej. Bez względu na to, kto z nich otrzyma nominacje, spotkają się z publicznością, opowiedzą o swoim udziale w programie i zaprezentują swoje oratorskie i wokalne talenty – mówi Marzena Sobala, koordynatorka konkursu w województwie świętokrzyskim, która poprowadzi salon.

Ostatnie spotkanie zostało zaplanowane na 28 czerwca na tę samą godzinę. Przed publicznością wystąpią aktorka Barbara Krafftówna oraz dziennikarz Przemysław Babiarz, a poprowadzi je prof. Jan Mazur.

XXI Gala Mistrz Mowy Polskiej odbędzie się 20 września w Kieleckim Centrum Kultury.

Patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa mazowieckiego, prezydent Warszawy, marszałek województwa świętokrzyskiego i prezydent Kielc.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO