Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Spotkania autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

czwartek, 23 września 2021 12:59 / Autor: Adrianna Linertowicz
Spotkania autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Spotkania autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

W ramach obchodów Roku Stanisława Lema rusza cykl wydarzeń organizowanych przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach.

Jak informuje Agnieszka Kukla-Rycąbel z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, już niedługo będzie można wziąć udział w spotkaniu z Michałem Gołkowskim i Sławomirem Nieściurem.

Michał Gołkowski jest polskim pisarzem fantastyki, science-fiction i powieści historycznych. Autorem felietonów oraz esejów. To z wykształcenia lingwista, z zamiłowania historyk wojskowości i antropolog kultury. Zadebiutował w 2013 roku powieścią Ołowiany Świt, osadzoną w uniwersum literackim S.T.A.L.K.E.R. luźno nawiązującej do prozy braci Strugackich oraz wydarzeń historycznych wokół katastrofy w Czarnobylu. Od tego czasu wydał 14 książek  osadzonych w pięciu różnych uniwersach. W swojej twórczości sięga po bardzo zróżnicowane gatunki literackie – powieść akcji, post-apo, kryminał, thriller psychologiczny, powieść grozy, science-fiction, powieść historyczna, romans szpiegowsko-historyczny, dystopia gospodarczo-polityczna. Wydał m.in.: Drugi brzeg, Droga donikąd, Błoto, Chwała, Komornik, Spiżowy gniew, Bogowie pustyni, SybirPunk, Moskal.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 30 września, o godzinie 18 w WBP.

Z kolei w czwartek, 14 października, o godzinie 17,  będzie można wziąć udział w autorskim spotkaniu ze Sławomirem Nieściurem, który z wykształcenia jest prawnikiem. Swoją literacką przygodę rozpoczął cyklem powieści składających się na cykl stalkerski: Wedle zasług (2016), Ostatniego zeżrą psy (2017), Do zobaczenia w piekle (2018). Jest również autorem space opery Shadow Raptors , w ramach której wydano m.in.: Kurs na kolizję, Sygnał, Gniazdo, Blokada.

Wydarzenia odbędą się stacjonarnie w siedzibie Biblioteki. Liczba miejsc jest ograniczona.

plakat SN

plakat MG

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO