Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

W niedzielę kuratorskie oprowadzanie po wystawie Olbińskiego

czwartek, 02 września 2021 14:26 / Autor: Beata Kwieczko
W niedzielę kuratorskie oprowadzanie po wystawie Olbińskiego
W niedzielę kuratorskie oprowadzanie po wystawie Olbińskiego
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

To propozycja dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli zwiedzić wystawy monograficznej Rafała Olbińskiego, jaka znajduje się w Dawnym Pałacu Biskupów Krakowskich. W najbliższą niedzielę będzie można zwiedzić ekspozycję wraz z jej kuratorem, Piotrem Walczykiem.

Rafał Olbiński jest zaliczany przez historyków sztuki do współczesnych surrealistów, przedstawicieli realizmu magicznego, a niekiedy nawet określany mianem symbolisty.

– Olbiński malował nie tylko obrazy. Na ekspozycji zostały pokazane m.in. wczesne prace artysty - projekty okładek czasopism oraz ilustracje do artykułów różnych periodyków z lat 70. i 80. XX wieku. Są to m.in. okładki polskiego pisma muzycznego "Jazz Forum", gdzie Olbiński przez około dekadę był odpowiedzialny za szatę graficzną. Prace pochodzą od prywatnych kolekcjonerów – informuje Urszula Kinder, rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Kielcach.

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie odbędzie się w niedzielę, 5 września, o godzinie 12. Liczba miejsc jest ograniczona. Wstęp jest bezpłatny.

Wystawę monograficzną Rafała Olbińskiego będzie można zwiedzać do końca października.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO