Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

"W świetle gwiazd". W Kielcach wystąpi Beata Bednarz

środa, 11 sierpnia 2021 10:39 / Autor: Beata Kwieczko
"W świetle gwiazd". W Kielcach wystąpi Beata Bednarz
Fot. disney.fandom.com
"W świetle gwiazd". W Kielcach wystąpi Beata Bednarz
Fot. disney.fandom.com
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Dobiega końca "Lato w Filharmonii". W najbliższy piątek na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej wystąpi znakomita śpiewaczka Beata Bednarz.

Koncert będzie nosił tytuł "W świetle gwiazd". W jego programie znajdą się utwory z solowej płyty artystki pt. "Zamieszkaj ze mną".

– Artystka dysponuje bardzo ciekawą barwą głosu. Po debiucie jej płyty Marek Niedźwiedzki uznał jej głos za "dobro narodowe" – mówi Jacek Rogala, dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej.

Oprócz utworów z jej solowej płyty, będzie można usłyszeć standardy gospel oraz covery soulowych i bluesowych piosenek artystów amerykańskich.

– Warto wiedzieć, że głos Beaty Bednarz jest znany z wielu produkcji topowych naszych piosenkarzy, ponieważ wzięła udział w nagraniu ponad 70 albumów różnych gwiazd – podkreśla dyrektor Rogala.

Artystce będzie towarzyszyć pianistka Dorota Zaziąbło, która wykorzysta również instrumenty elektroniczne.

Koncert odbędzie się w piątek, 13 sierpnia, o godzinie 19 na dziedzińcu Filharmonii Świętokrzyskiej. Bilety do nabycia w kasie Filharmonii lub na platformie bilety24.pl.

Cykl "Lato w Filharmonii" zakończy się 20 sierpnia występem Justyny Kopeć i Weroniki Leśniewskiej, laureatek Konkursu Wokalnego imienia Krystyny Jamroz, którym będzie towarzyszyć Orkiestra Symfoniczna pod batutą Jacka Rogali.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO