Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

WDK poszukuje tancerzy do kieleckiego Zespołu Pieśni i Tańca

czwartek, 30 września 2021 09:21 / Autor: Weronika Kępa
WDK poszukuje tancerzy do kieleckiego Zespołu Pieśni i Tańca
WDK poszukuje tancerzy do kieleckiego Zespołu Pieśni i Tańca
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Przesłuchanie artystyczne do Zespołu Pieśni i Tańca odbędzie się już w sobotę, 9 października, o godzinie 12 w Wojewódzkim Domu Kultury.

Umiejętności ochotników będą oceniać: Elżbieta Pańtak, dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, Magdalena Kusztal, dyrektor departamentu kultury i dziedzictwa narodowego urzędu marszałkowskiego województwa świętokrzyskiego, Marcos De Lima, tancerz-solista zespołu pieśni i tańca Śląsk i Agnieszka Adamczyk, choreograf zespołu pieśni i tańca Kielce WDK.

Na ocenę komisji wpłynie przede wszystkim sprawność fizyczna tancerza umożliwiająca systematyczny wysiłek fizyczny, umiejętności taneczne, muzykalność, poczucie rytmu, dyspozycyjność do udziału w próbach i występach, kulturę osobistą i zaangażowanie.

Podczas przesłuchania komisja poprosi chętnych o wykonanie prostych ćwiczeń tanecznych, wyklaskanie rytmu, zaimprowizowanie dowolnego fragmentu tanecznego oraz krótką, słowną autoprezentację.

Chętni proszeni są o przesłanie swojego CV na adres wdk@wdk-kielce.pl i przyjście na przesłuchanie w stroju sportowym, pozwalającym na swobodne poruszanie się. Przynależność do zespołu jest bezpłatna.

zespół

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO