Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

We wrześniu odbędzie się koncert patriotyczny „Bojowe Piosenki”

wtorek, 16 sierpnia 2022 13:50 / Autor: Radio eM
We wrześniu odbędzie się koncert patriotyczny „Bojowe Piosenki”
We wrześniu odbędzie się koncert patriotyczny „Bojowe Piosenki”
Radio eM
Radio eM

Już 10 września, podczas jubileuszowego XXX Międzynarodowego Salonu Obronnego w Targach Kielce, odbędzie się koncert patriotyczny „Bojowe Piosenki. Organizuje je Agencja Kuman Team jako Partner Targów Kielce i Inspektoratu Sił Zbrojnych.

Główną ideą koncertu „Bojowe Piosenki” jest ukazanie wielkiego, patriotycznego wkładu Polaków w obronę Ojczyzny na przestrzeni całych dziejów Polski i ceny, jaką zapłacili nasi rodacy byśmy mogli żyć w wolnej, suwerennej Polsce. W koncercie zaprezentowane zostaną utwory, które w różnych okresach historii towarzyszyły Polskiemu Rycerstwu i Wojsku podczas walki o obronę Ojczyzny.

Będą to m.in. piosenki śpiewane przez polskich żołnierzy i partyzantów dla pokrzepienia ducha i oddające cześć polskim żołnierzom poległym w walce o Niepodległość,takie jak: „Bogurodzica”,„Warszawianka 1831 roku”,„Rota”,„Marsz Polonia”, „My Pierwsza Brygada”,„Mury”,„Hej Chłopcy, bagnet na broń”, „Serce w plecaku”,„Warszawskie dzieci”,„Czerwone maki na Monte Cassino” czy „Serce w plecaku”. Na scenie wystąpi Chór Sabbaton, Maja Wojtaszek, Zuzanna Bera, Michał Zapała, Michał Steciak, Max Kononow. Koncert uświetnią występy Bardów; Pawła Piekarczykaz utworami „Niezłomni”, „List do Michnika” oraz Andrzeja Kołakowskiego, który wykona dla publiczności „Bój” i „Rozstrzelana Armia”. Na scenie pojawi się też raper Tadek Polkowski, z repertuarem „Żołnierze Wyklęci” i „Rotmistrz Pilecki”.

Koncert poprowadzą: Aleksandra Gronek Piotrowska i reżyser Leszek Kumański.

Koncert będzie niósł przesłanie dla Polski, a zwłaszcza dla młodego pokolenia, by nie zaprzepaścić tego daru krwi jaki pokolenia ojców i dziadów zapłaciły za wolną i niepodległą Ojczyznę i jak ważne by tej wolnej i suwerennej Polski bronić także w obecnych czasach ideologicznych i politycznych prób pozbawienia nas suwerenności i prawa do decydowania o byciu gospodarzem we własnym domu – w Polsce. Koncert "Bojowe piosenki" kierował się będzie również hasłem „Bóg – Honor – Ojczyzna” podkreślając nierozłączny związek polskiej historii z chrześcijaństwem, a także z ważnymi dla Narodu hasłami takimi jak; Honor i Ojczyzna”. W związku z tym, oprócz najważniejszych utworów zagrzewających w minionych wiekach i latach Polaków do walki o niepodległość, przypomnimy również hymny, które Polacy zawsze śpiewają na stojąco, czyli Hymn Polski Józefa Wybickiego, którego rok będziemy obchodzić (Rok 2022 ustanowiony został przez Sejm RP „Rokiem Twórcy Pieśni Legionów Polskich we Włoszech”). Równocześnie będziemy przypominać nieformalne hymny, czyli Rotę napisaną do słów Marii Konopnickiej (Rok 2022 został ogłoszony również Rokiem Marii Konopnickiej), a także hymn Pierwszej Brygady Józefa Piłsudskiego.

Patronat: Poseł na Sejm RP Krzysztof Lipiec, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Przewodniczący Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Pruś.

BOJOWE PIOSENKI nowy plakat

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO