Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

"Wesele" w wykonaniu młodzieży z kieleckiego III LO

czwartek, 23 września 2021 12:08 / Autor: Adrianna Linertowicz
"Wesele" w wykonaniu młodzieży z kieleckiego III LO
Fot. FB Teatr im. Stefana Żeromskiego
"Wesele" w wykonaniu młodzieży z kieleckiego III LO
Fot. FB Teatr im. Stefana Żeromskiego
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach, z okazji 200 rocznicy urodzin Stanisława Wyspiańskiego, zinterpretują jego słynny poemat przy wsparciu Teatru im. Stefana Żeromskiego.

– Nagranie występu zostanie udostępnione na profilu facebookowym oraz na stronie internetowej teatru. Zagrali w nim: Oliwia Staniec i Alicja Woźniak (uczennice klasy II C), Beata Pszeniczna (głos w nagraniu) i Dawid Żłobiński. Nagranie zostało zrealizowane w Chacie Kaka, w gminie Bieliny. Opieką artystyczną zajęli się aktorzy Beata Pszeniczna oraz Dawid Żłobiński – mówi Paulina Drozdowska, specjalistka ds. marketingu i PR Teatru im. Stefana Żeromskiego.

– Za pomoc w realizacji nagrania Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach jest wdzięczny pani Teresie Mazur prowadzącej Chatę Kaka, a także Dyrekcji III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. Cypriana Kamila Norwida w Kielcach , panu Andrzejowi Zdebowi i panu Tomaszowi Zemście oraz nauczycielowi języka polskiego, panu Krzysztofowi Arendarskiemu – informuje Paulina Drozdowska.

Nagranie zostanie udostępnione w najbliższy piątek (24 września), o godzinie 12, na stronie internetowej oraz profilu FB teatru.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO