Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Wystawa obrazów Henryka Wańka

wtorek, 28 lipca 2020 14:16 / Autor: Beata Kwieczko
Wystawa obrazów Henryka Wańka
Fot. Muzeum Narodowe w Kielcach
Wystawa obrazów Henryka Wańka
Fot. Muzeum Narodowe w Kielcach
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Dzieła Henryka Wańka będzie można podziwiać na wystawie, która zostanie otwarta w najbliższy piątek w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki". Ekspozycja będzie okazją do poznania dzieł artysty datowanych od wczesnych lat siedemdziesiątych.

Henryk Waniek urodził się w 1942 roku w Oświęcimiu. Jest artystą malarzem, prozaikiem, eseistą, krytykiem sztuki, tłumaczem i grafikiem. Traktuje sztukę jako drogę wtajemniczenia, prowadzącą odbiorcę tropem historii, filozofii i alchemii. Prace Henryka Wańka posiadają w swoich zbiorach między innymi Muzea Narodowe w Krakowie, Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie i Kielcach.

Waniek jest autorem takich publikacji jak: "Dziady berlińskie, "Hermes w Górach Śląskich", "Pitagoras na trawie", "Inny Hermes", "Finis Silesiae", "Martwa natura z niczym: szkice z lat 1990-2004", "Wyprzedaż duchów", "Notatnik i modlitewnik drogowy", "Cmentarz nieśmiertelnych", "Miasto niebieskich tramwajów" i innych.

Wernisaż wystawy malarstwa odbędzie się w piątek, 31 lipca, o godzinie 18 w Galerii Współczesnej Sztuki Sakralnej "Dom Praczki". Ze względu na zachowanie bezpieczeństwa epidemicznego, wydarzenie odbędzie się na dziedzińcu Galerii. Na wystawę będzie mogła wejść grupami określona liczba osób. Organizatorzy proszą o założenie maseczek ochronnych i zachowanie odstępu między zwiedzającymi.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO