Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

KULTURA

Zabawa i edukacja. "Kubuś" ogłasza konkurs

piątek, 15 stycznia 2021 11:57 / Autor: Beata Kwieczko
Zabawa i edukacja. "Kubuś" ogłasza konkurs
Zabawa i edukacja. "Kubuś" ogłasza konkurs
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Teatr Lalki i Aktora "Kubuś" przygotowuje się do obchodów jubileuszu 65-lecia i zachęca do pogłębienia wiedzy o historii kieleckiego teatru lalkowego. Organizuje konkurs, w którym należy udzielić odpowiedzi na pytanie "Dlaczego teatr "Kubuś" nosi właśnie taką nazwę?"

Jak informuje Jolanta Świstak, kierownik literacki kieleckiego "Kubusia", pomysł na konkurs powstał w związku z obchodami jubileuszu Teatru. – 65 lat istnienia "Kubusia" przypadło na 2020 rok, ale z powodu pandemii, obchody jubileuszu zostały przeniesione na marzec 2021 roku. Mamy wielką nadzieję, że do tego czasu teatry zostaną otwarte i przygotowujemy już kilka wydarzeń – mówi Jolanta Świstak.

Jednym z nich jest właśnie konkurs na najciekawszą odpowiedź na pytanie: Dlaczego teatr "Kubuś" nosi właśnie taką nazwę?, który jest organizowany wspólnie ze Stowarzyszeniem  Przyjaciół Teatru Lalki i Aktora "Kubuś".

– Jest to konkurs skierowany do dzieci w wieku szkolnym, który nawiązuje do historii naszego teatru. Prace mogą przybrać dowolną formę i może to być odpowiedź pisemna, plastyczna lub inna – informuje Jolanta Świstak.

Prace należy przysyłać do 28 lutego na adres: jolanta.swistak@teatrkubus.pl. Najlepsze odpowiedzi zostaną nagrodzone.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO