Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” poszukuje nowych talentów

piątek, 15 października 2021 12:11 / Autor: Adrianna Linertowicz
Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” poszukuje nowych talentów
Fot. Justyna Jopek, WDK Kielce, zespół "Uśmiech"
Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech” poszukuje nowych talentów
Fot. Justyna Jopek, WDK Kielce, zespół "Uśmiech"
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Zespół Inscenizacji Tanecznych „Uśmiech”, który skupia dzieci i młodzież niepełnosprawną, ogłosił nabór uzupełniający.  

- Zespół działa od 21 lat przy Wojewódzkim Domu Kultury. Przekrój wiekowy jego członków jest dość duży, bo to osoby od 13 lat do 56. Mottem mojej pracy z nimi jest, aby nie eksponować niepełnosprawności, a pokazywać to, co potrafią najpiękniej. Wszyscy uczestnicy są bardzo uzdolnieni artystycznie, kwestią jest tylko to, aby wydobyć z nich te umiejętności – mówi Alicja Grażyna Piłat, instruktorka i choreograf zespołu „Uśmiech”.

Zespół działa w ramach Świętokrzyskiego Klubu Dzieci i Młodzieży Specjalnej Troski. Na swoim koncie ma wiele sukcesów. Jest laureatem wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych przeglądów i festiwali organizowanych dla osób niepełnosprawnych organizowanych m.in. w Warszawie, Lublinie, Kluczborku, Kijowie, Moskwie i Lwowie.

- W inscenizacji tanecznej istnieje fabuła, soliści, aktorzy taneczni i nie tylko. Dużym sukcesem jest dla nas to, że publiczność często nie wie, iż zespół tworzą osoby niepełnosprawne, bo trzymamy bardzo wysoki poziom. Stawiamy sobie dokładnie takie same wymagania artystyczne, jak w świecie zdrowych osób – podkreśla instruktorka zespołu.

- Bierzemy też udział w integracji ze światem ludzi zdrowych. W festiwalach kieleckich występujemy nierzadko jako jedyny zespół tworzony przez osoby niepełnosprawne. Chcemy pokazywać, że ludzie ci są równie wartościowi i potrafią radzić sobie z wyzwaniami artystycznymi na równie wysokim poziomie, co osoby zdrowe – dodaje.

Zainteresowani dołączeniem do zespołu mogą zgłosić się w każdy poniedziałek o godzinie 15 do Wojewódzkiego Domu Kultury. Więcej informacji można uzyskać również pod numerem telefonu: 602 325 327.

usmiech plakat na strone

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO