Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

KULTURA

Zostań mimem

piątek, 11 września 2020 10:15 / Autor: Weronika Kępa
Zostań mimem
Fot. Mateusz Wolski
Zostań mimem
Fot. Mateusz Wolski
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W Kieleckim Centrum Kultury rusza pierwsza w mieście grupa pantomimy. Jak wyrazić emocje i przekazać informację bez użycia słów - tego dowiedzą się jej członkowie.

Zajęcia poprowadzi aktorka kieleckiego Kubusia, Ewa Lubacz, która pantomimą zajmuje się od wielu lat. - Będziemy poszukiwać sposobów wypowiadania się poprzez ciało. Popracujemy nad artykulacją i komunikatywnością. Będziemy świetnie się bawić w milczeniu. Poznamy zarówno poetycką formę wyrazu, jak też elementy klaunady. Nauczymy się jak opanować zgiełk i kształtować w sobie uważność. Poszukamy artystycznych form wypowiedzenia się bez słów – wyjaśnia prowadząca.

Bezpłatne zajęcia pokazowe, adresowane do dzieci od dziesiątego roku życia, odbędą się we wtorek, 15 września, w godzinach 17-19.

Każdy, kto zdecyduje się na udział w cyklu proszony jest o zgłoszenie pod numerem telefonu 506-794-744, bądź e-mailem: agnieszka.kozlowska@kck.com.pl. Miesięczny koszt nauki pantomimy wyniesie 60 złotych (zajęcia będą odbywać się raz w tygodniu, w każdy wtorek).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO