Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Pierwsze autobusy odjadą z dworca później, niż zakładano. Prawdopodobnie we wrześniu

piątek, 15 maja 2020 11:18 / Autor: Beata Kwieczko
Pierwsze autobusy odjadą z dworca później, niż zakładano. Prawdopodobnie we wrześniu
Pierwsze autobusy odjadą z dworca później, niż zakładano. Prawdopodobnie we wrześniu
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Z powodu epidemii koronawirusa opóźnia się dostawa materiałów potrzebnych do budowy wyświetlaczy w Centrum Komunikacyjnym w Kielcach. W związku z tym pierwsze autobusy odjadą z przebudowanego dworca prawdopodobnie we wrześniu.

Prace przy budowie Centrum Komunikacyjnego w Kielcach idą pełna parą. Obecnie firma Budimex prowadzi intensywne roboty wykończeniowe zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku.

- W tej chwili kończymy plac przy ulicy Czarnowskiej i do 10 czerwca będziemy mieli zagospodarowany zielenią cały teren. Wewnątrz zakończyliśmy już obie kopuły i zajmujemy się posadzkami - mówi Grzegorz Tomporowski, kierownik budowy. - Liczymy na to, że do 15 czerwca zakończymy wszystkie prace oprócz tych, które są związane z budową wyświetlaczy. Czekamy na ich transport z Chin. Kiedy je już otrzymamy, będziemy potrzebowali jeszcze około dwóch tygodni, żeby je zabudować i uruchomić - informuje.

Początkowo planowano, że pierwsze autobusy odjadą z wyremontowanego dworca na początku sierpnia, ale w związku z obecna sytuacją epidemiczną, nie będzie to możliwe.

- Odbiory inwestorskie powinny się zakończyć do 15 sierpnia, ale równolegle będziemy mieli odbiory na pozwolenie użytkowania i tu może być problem, ponieważ zgodnie z rozporządzeniem wprowadzonym do prawa budowlanego organów administracji państwowej nie obowiązują terminy 14 i 21-dniowe. Jeśli wszystko zakończy się w terminie, to pierwsze autobusy odjadą z dworca na początku września - tłumaczy Grzegorz Tomporowski.

Budowa Centrum Komunikacyjnego ma kosztować około 70 milionów złotych.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO