Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Przed nami harcerskie święto

poniedziałek, 06 lipca 2020 12:05 / Autor: Radio eM
Przed nami harcerskie święto
Przed nami harcerskie święto
Radio eM
Radio eM

Już w najbliższy czwartek w Kielcach rozpocznie się 47. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. Będzie jednak wyglądał inaczej niż dotychczas. Zabraknie koncertów, imprez masowych, a także gości zza granicy.

Tegoroczna edycja Festiwalu będzie skupiać się gównie wokół warsztatów artystycznych, podzielonych na trzy moduły: „Wiatraczek Świętokrzyski”, „Wiatraczek w podróży po Polsce” oraz „Wiatraczek na świecie”. Poszczególne elementy adresowane są kolejno  do mieszkańców regionu świętokrzyskiego, całej Polski oraz obcokrajowców. Te ostatnie realizowane będą online.

W ramach „Wiatraczka Świętokrzyskiego” będą odbywały się warsztaty edukacji kulturalnej, wokalne, wokalno - instrumentalne i taneczne. W tych zajęciach wezmą udział soliści i zespoły. Z kolei „Wiatraczek w podróży po Polsce” zakłada odwiedzenie przez instruktorów każdego województwa i prowadzenie przez nich zajęć dla chętnych.

– Warsztaty artystyczne stanowią esencję festiwalu. Zostaną one przeprowadzone jednak w nieco odmienionej formie – mówi  harcmistrz Arkadiusz Szostak, dyrektor artystyczny festiwalu.

Jak podkreślają organizatorzy, „Wiatraczek” mimo trudnej sytuacji stawia na integrację.

 – Chcemy aby wszyscy nasi uczestnicy mogli zrobić coś wspólnego, co stanowiłoby namiastkę prezentacji artystycznej. Nasi konsultanci przygotują wspólną propozycję muzyczną i w formie online będą łączyć się z różnymi miejscami Festiwalu  i stamtąd nadawać – mówi harcmistrz Tomasz Rejmer, komendant ZHP Chorągwi Kieleckiej. – Przebieg festiwalu można śledzić na kanale „Wiatraczek TV” na platformie YouTube, skąd prezentowane będą kroniki festiwalowe i spotkania z uczestnikami warsztatów – dodaje.  

Tegoroczny Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej potrwa od 9 do 19 lipca. Weźmie w nim udział około trzystu uczestników z całej Polski.

Marzena Rygiel

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO