Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Wakacyjne warsztaty dla pasjonatów fotografii

wtorek, 07 lipca 2020 13:44 / Autor: Aleksandra Rękas
Wakacyjne warsztaty dla pasjonatów fotografii
Wakacyjne warsztaty dla pasjonatów fotografii
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Biuro Wystaw Artystycznych przygotowało ciekawą propozycję dla dzieci i młodzieży. Mogą oni wziąć udział w zajęciach „Mali odkrywcy, wielkie możliwości”, które w tym roku odbywają się zdalnie.

Uczestnicy zajęć będą podzieleni na cztery grupy, a każda z nich zmierzy się ze sztuką  fotografii przez pięć dni.

- Pierwszy zespół zaczął już warsztaty – łączymy się codziennie z ośmioma osobami. Przy obecnej technologii niemal nie zauważamy tego, że zajęcia odbywają się on-line – uczestnicy udostępniają nam ekrany ze swoimi pracami, więc widzimy dokładnie ich postępy. Oprócz tego słyszymy się i widzimy - mówi Magdalena Leśniak z działu edukacji Biura Wystaw Artystycznych w Kielcach.

Pierwszym zagadnieniem, z którym zmierzyli się młodzi fotografowie była przyroda.

- Z racji tego, że zajęcia odbywają się zdalnie, mamy dużo uczestników z mniejszych, oddalonych od Kielc miejscowości. Przez to nadsyłane zdjęcia są bardzo urozmaicone, ciekawe – oprócz miejskich pejzaży, pojawiło się bardzo wiele obrazów wsi – wyjaśnia Magdalena Leśniak.

Tematem kolejnych zajęć będzie martwa natura.

- Chodzi o to, by pobudzić młodych ludzi do kreatywnego myślenia – pragniemy by zauważyli, że inspiracją może być nawet ich pokój. Widzimy że niektórzy naprawdę puszczają wodze fantazji i dostrzegają piękno w najmniejszej rzeczy – dodaje.

Na warsztaty można zapisać się telefonicznie, pod numerem 41 36 76 447, wew. 25, od poniedziałku do piątku, między 8.30 a 15.30. Wolne miejsca są dostępne jeszcze na dwóch turnusach: od 10 do 14 sierpnia oraz od 17 do 21 sierpnia. Wiek uczestników to od 12 do 18 lat, a udział w zajęciach jest bezpłatny.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO