Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Nauka i zabawa? W Muzeum Historii Kielc!

wtorek, 07 lipca 2020 13:56 / Autor: Aleksandra Rękas
Nauka i zabawa? W Muzeum Historii Kielc!
Nauka i zabawa? W Muzeum Historii Kielc!
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Muzeum Historii Kielc przygotowało szeroką ofertę warsztatową dla dzieci i młodzieży. W placówce przez całe wakacje odbywać się będą zajęcia związane z historią Kielc, ćwiczeniami artystycznymi i manualnymi. Młodzi uczestnicy będą mogli między innymi wykonać własną panoramę miasta.

Ciekawą propozycją Muzeum Historii Kielc jest „Gra w zielone”, czyli spotkania w plenerze, podczas których dowiemy się wielu ciekawostek o mieście.

- Zaczynamy 13 lipca o godzinie 11, w Parku Miejskim imienia Staszica w Kielcach. Będziemy opowiadać sobie ciekawe historie, w planach mamy też gry i zabawy - to bardzo fajny sposób na połączenie nauki i rozrywki - mówi Alicja Ciosek z działu Edukacji i Promocji Muzeum Historii Kielc.

Placówka przygotowała szeroką gamę warsztatów – od historycznych, po manualne i plastyczne.

- Cykl spotkań na terenie muzeum dzieli się na cztery kategorie. Pierwsza z nich to zajęcia historyczne – na nich powiemy sobie między innymi o drzewach genealogicznych, herbach, urządzeniach takich jak moździerz i krosna, a także dowiemy się czegoś więcej o sztuce kaligrafii. Kolejne to ćwiczenia plastyczne - poznamy na nich symbole Kielc, techniki malowania i rysunku – wylicza Alicja Ciosek.

W ofercie są także zajęcia pobudzające kreatywność dzieci.

- Mają one wpływać na twórczość, mobilizować do szukania nowych pomysłów i rozwiązań. Będziemy między innymi wycinać, robić zakładki do książek, opowiadać o tym skąd biorą się wielkie idee. Natomiast na warsztatach manualnych wykonamy zielniki, zaprojektujemy miasto swoich marzeń a także wykonamy panoramę Kielc na folii – zachęca organizatorka.

Warsztaty historyczne potrwają do 15 lipca, plastyczne będą odbywać się od 16 do 31 lipca, kreatywne od 3 do 16 sierpnia, a manualne od 17 do 31 sierpnia. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc pod nr: 41 340 55 27 lub mailowo: rezerwacja@mhki.kielce.eu. Koszt uczestnictwa w zajęciach to siedem złotych, a maksymalnie w grupie może być 10 osób. Zajęcia odbywają się w siedzibie Muzeum Historii Kielc, przy ul. Świętego Leonarda 4.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO