Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Kino pod chmurką przy KCK, a w nim „Szarada”

niedziela, 26 lipca 2020 04:36 / Autor: Adrianna Linertowicz
Kino pod chmurką przy KCK, a w nim „Szarada”
Kino pod chmurką przy KCK, a w nim „Szarada”
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Na Scenie Plenerowej Kieleckiego Centrum Kultury obejrzeliśmy w sobotę „Szaradę” (prod. USA) w reżyserii Stanleya Donena. Pomimo wszechobecnych komarów w kinie pod chmurką nie zabrakło widzów.

Kino plenerowe to ciekawa alternatywa spędzania wolnego czasu w weekend. Pandemią koronawirusa sprawia, że wiele osób wciąż czuje obawy przed przebywaniem w zamkniętych salach kinowych. Z pomocą przyszło Kieleckie Centrum Kultury i zaprosiło mieszkańców na sobotni seans pod gwiazdami.

– Bardzo fajnie przemyślane wydarzenie. Można spotkać się ze znajomymi i rozsiąść wygodnie na leżakach. Jedyne co nam przeszkadza, to komary – mówi pani Monika Górska, która przyszła na seans ze swoim mężem.

Wielbicieli dobrego kina nie brakowało. W miarę upływu czasu zajmowano coraz więcej miejsc przed dużym ekranem. Filmowe, lipcowe soboty na Placu Moniuszki pokazały,  że kino plenerowe w sezonie wakacyjnym cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.

– Pierwszy raz biorę udział w seansie filmowym zorganizowanym w taki sposób – przyznaje pan Krzysztof Przybyliński. – Doceniam to, że mamy możliwość spędzać swój wolny czas z innymi ludźmi, szczególnie, gdy sytuacja nadal jest taka trudna i z wielu wakacyjnych atrakcji trzeba było zrezygnować – dodaje.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO