Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Lipcowe spotkania autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej

środa, 29 lipca 2020 10:42 / Autor: Adrianna Linertowicz
Lipcowe spotkania autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Lipcowe spotkania autorskie w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Dwa spotkania autorskie on-line odbędą się w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Gośćmi będą dwie znane i cenione autorki powieści obyczajowych – Magdalena Witkiewicz oraz Izabella Frączyk.

Spotkania zaplanowano w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki, który dofinansowany został ze środków Instytutu Książki.

Debiutancka powieść „Milaczek” autorstwa Magdaleny Witkiewicz została wydana w 2008 roku. W 2012 roku ukazała się bestsellerowa książka „Opowieść niewiernej”. Zanim pisarka poświęciła się w całości pisaniu książek, prowadziła firmę marketingową „Efekt Motyla”. W 2014 roku reprezentowała Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Literatury Europejskiej w Hanoi. Powieść jej autorstwa, zatytułowana „Szkoła żon” zostanie niebawem zekranizowana. Tym, co najbardziej przyciąga w jej książkach jest prosty i lekki sposób poruszania trudnych tematów.

Izabela Frączyk zajmuje się pisarstwem od 2009 roku. Jej domenę stanowią powieści obyczajowe o zabarwieniu satyrycznym i komediowym. Pierwszą - „Pokręcone losy Klary” wydała w 2010 roku, a rok później ukazała się pozycja „Kobiety z odzysku”. W 2012 roku związała się z Wydawnictwem Prószyński i Spółka. Wraz z nim wydała kolejne powieści, takie jak „Dziś i kiedyś” (2013), „Koniec świata” (2014), „Jak u siebie” (2014), czy „Siostra mojej siostry” (2015). Kolejne książki jej pióra ukazywały się później systematycznie rok po roku.

Spotkanie z Magdaleną Witkiewicz odbędzie się w czwartek, 30 lipca, o godzinie 12, zaś z Izabellą Frączyk w piątek, 31 lipca, o godzinie 12.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO