Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Czy PGZ weźmie udział w MSPO? Targi Kielce czekają na potwierdzenie

wtorek, 04 sierpnia 2020 10:04 / Autor: Michał Łosiak
Czy PGZ weźmie udział w MSPO? Targi Kielce czekają na potwierdzenie
Czy PGZ weźmie udział w MSPO? Targi Kielce czekają na potwierdzenie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Do tej pory nie mamy potwierdzenia udziału Polskiej Grupy Zbrojeniowych w Salonie – mówi Radiu eM Kielce Andrzej Mochoń, prezes Targów Kielce. Przypomnijmy, że polski gigant zbrojeniowy to strategiczny patron targów zbrojeniowych.

Impreza będzie się odbywała od 8 do 10 września. Swój udział w Salonie potwierdziło do tej pory 136 wystawców. – Trudności związane z koronawirusem nie zniknęły, a wręcz pojawiły się nowe. Mamy zwiększoną falę zachorowań, a sytuacja w innych krajach jest jeszcze trudniejsza. Liczba wystawców ze Stanów Zjednoczony, gdzie w dalszym ciągu władze zmagają się z pandemią, będzie ograniczona. W imprezie uczestniczyć będą jednak siły zbrojne i wszystko na to wskazuje, że również Polska Grupa Zbrojeniowa – informuje prezes Andrzej Mochoń.

To właśnie udział w imprezie polskiego giganta zbrojeniowego stanowi najważniejszy problem związany z organizacją targów. Pod koniec maja PGZ wydało oświadczenie, że negocjuje rezygnację z obecności na tegorocznym Salonie. W sprawę zaangażowała się Ambasada Wielkiej Brytanii, politycy, władze państwowe i samorządowe. „Światełko w tunelu” pokazało się po wypowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, który zadeklarował gotowość Polskiej Grupy Zbrojeniowej do wzięcia udziału w targach.

W dalszym ciągu jednak nie ma oficjalnego potwierdzenia ze strony PGZ. – To jest taki „tasiemiec” ciągnący się od kilku miesięcy, ale finał chyba będzie szczęśliwy.  Spodziewamy się otrzymania stosownego dokumentu, czyli podpisanego aneksu do umowy – dodaje prezes Mochoń.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO