Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

RPZiUK dla niepełnosprawnych. Poprawili stan przejścia dla pieszych

wtorek, 04 sierpnia 2020 12:30 / Autor: Marzena Rygiel
RPZiUK dla niepełnosprawnych. Poprawili stan przejścia dla pieszych
foto RPZiUK
RPZiUK dla niepełnosprawnych. Poprawili stan przejścia dla pieszych
Marzena Rygiel
Marzena Rygiel

Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach poprawiło stan przejścia dla pieszych przy Ogrodzie Botanicznym. Prace przy ulicy Karczówkowskiej wykonano na wniosek osób niepełnosprawnych.

Po otwarciu Ogrodu Botanicznego, obiekt zaczął cieszyć się dużą popularnością również wśród osób niepełnoprawnych. Ci napotkali jednak utrudnienia.

– Osoby niepełnosprawne zwracały uwagę na zły stan przejścia dla pieszych znajdującego się na wprost bramy do głównego wejścia oraz brak odpowiedniego zjazdu z chodnika. Obszar ten obejmował pas drogowy, za który nie odpowiada Ogród Botaniczny, dlatego sprawa została przekierowana do Miejskiego Zarządu Dróg – informuje Bartosz Piwowarski, zastępca kierownika Ogrodu Botanicznego w Kielcach do spraw nauki i edukacji.

MZD przychyliło się do wniosku niepełnosprawnych i zleciło wykonanie prac Rejonowemu Przedsiębiorstwu Zieleni.

– Rozebraliśmy istniejącą nawierzchnię i ułożyliśmy nową kostką brukową. Przy okazji zbudowaliśmy także zjazd do przejścia. Prace musiały przebiegać dwuetapowo, żeby ruch na ulicy mógł odbywać się normalnie – mówi Marcin Batóg, rzecznik Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych w Kielcach.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł około sześć i pół tysiąca złotych. Z nowego przejścia dla pieszych można korzystać już od lipca.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO