Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Co ze stroną Urzędu Miasta? „Jest przestarzała”

środa, 05 sierpnia 2020 09:47 / Autor: Michał Łosiak
Co ze stroną Urzędu Miasta? „Jest przestarzała”
Co ze stroną Urzędu Miasta? „Jest przestarzała”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Czy strona internetowa Urzędu Miasta Kielce jest przestarzała? Na to, że nie przystaje ona do współczesnych wymogów zwraca uwagę radny PiS Arkadiusz Ślipikowski. Mankamenty zauważają również eksperci.

Strona kieleckiego Ratusza powstała wiele lat temu. Na problem z jej dostosowaniem do współczesnych czasów radni zwracali uwagę już w zeszłym roku, kiedy na specjalnym spotkaniu zaprezentowali wraz z informatykiem jej nową wersję.

Dziś o potencjalną zmianę wyglądu witryny pyta radny Arkadiusz Ślipikowski.

– Na ostatniej sesji absolutoryjnej byliśmy zapewniani, że coś się w tej kwestii dzieje, dlatego złożyłem interpelację. Strona nie jest przejrzysta dla seniorów i nie jest dostępna w wersji mobilnej, co może być uciążliwe dla osób korzystających jedynie z telefonów komórkowych. To nie stanowi dobrej wizytówki dla miasta – dodaje radny Ślipikowski i zwraca uwagę, że inne świętokrzyskie instytucje potrafiły dostosować się do obecnych wymogów.

– Mamy województwo, mamy powiat. Strony innych urzędów posiadają bardziej przejrzyste witryny. W Ratuszu też mogłoby się udać, bo przecież mamy specjalną komórkę w urzędzie z młodymi, zdolnymi ludźmi. Nie wiem, dlaczego nic się nie dzieje w tej sprawie – zastanawia się radny.

Podobne zastrzeżenia do strony kieleckiego Ratusza mają także eksperci. – W obecnych czasach ludzie są zbyt mobilni i chcieliby zobaczyć wszystko w telefonie komórkowym. Strona nie jest też przyjazna takim użytkownikom, którzy są zmuszeni do korzystania z komputera. Wiadomo, że jeśli ma swoje lata, to wymaga zmian  – tłumaczy Piotr Kubicki z firmy WEBTEC. Inni specjaliści, z którymi rozmawialiśmy zwracają uwagę na archaiczny styl witryny i chaos informacyjny.

Jak mówi Tomasz Porębski, rzecznik prezydenta Kielc, władze przygotowują obecnie odpowiedź na interpelację radnego w tej sprawie.

STRONA URZĘDU MIASTA KIELCE

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO