Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Zniszczony mur Parku Miejskiego wciąż straszy przechodniów

czwartek, 06 sierpnia 2020 14:37 / Autor: Mateusz Kaczmarczyk
Zniszczony mur Parku Miejskiego wciąż straszy przechodniów
Zniszczony mur Parku Miejskiego wciąż straszy przechodniów
Mateusz Kaczmarczyk
Mateusz Kaczmarczyk

Za miesiąc minie okrągły rok od kiedy wichura zniszczyła fragment zabytkowego muru Parku Miejskiego przy ulicy Jana Pawła II w Kielcach. Wiele wskazuje na to, że w tym roku możemy nie doczekać się jego naprawy.

Dziura w historycznym murze zasłonięta została donicami kwietnymi i od tamtej pory jej stan się nie zmienił. W kwietniu tego roku wojewódzki konserwator zabytków przyzwolił na remont, a koszt naprawy wyceniono na 50 tys. zł. Niestety, do pierwszego przetargu nie zgłosiła się żadna firma. - W drugim i trzecim pojawili się chętni, ale oferty były zbyt wysokie - mówi rzecznik ratusza, Tomasz Porębski.

- Potrzebne jest jeszcze 15 tys. zł na uzupełnienie najtańszej oferty 60 tys. zł i opłacenie inspektora nadzoru budowlanego - dodaje.  

Obecnie miasto pracuje nad zabezpieczeniem dodatkowych środków potrzebnych na naprawę. Dodatkowym problemem jest budulec, z którego mur został stworzony. Cement użyty do jego budowy, w przeciwieństwie do nowoczesnych materiałów, nie jest w stanie zaschnąć, gdy temperatura spada poniżej pewnego poziomu. Dlatego też może być naprawiony tylko w okresie letnim.

Może się więc okazać, że na remont zabytkowego muru przy ul. Jana Pawła II w Kielcach będziemy musieli poczekać do przyszłego roku.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO