Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

500 plus. Od lutego można składać wnioski

wtorek, 12 stycznia 2021 13:31 / Autor: Beata Kwieczko
500 plus. Od lutego można składać wnioski
500 plus. Od lutego można składać wnioski
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Zmieniają się terminy składania wniosków o wypłatę pieniędzy z programu Rodzina 500 plus. Nabór na kolejny okres świadczeniowy, który będzie trwał  od 1 czerwca do 1 maja 2022 roku, rozpocznie się już w lutym.

Złożenie wniosku jest konieczne, aby otrzymywać 500 plus po 31 maja bieżącego roku.

– Ostatni okres świadczeniowy był wydłużony i trwał od 1 października 2019 roku do 31 maja 2021 roku. Wnioski na nowy okres zasiłkowy, który zacznie się 1 czerwca można składać od lutego – informuje Edyta Ciesielska, kierownik działu Świadczeń Rodzinnych w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Przez pierwsze dwa miesiące wnioski będzie można składać tylko w wersji elektronicznej, czyli za pośrednictwem  bankowości elektronicznej, PUE ZUS albo Emp@tii. W kwietniu rozpocznie się nabór także w formie tradycyjnej w urzędzie lub za pomocą poczty.

Nowy okres zasiłkowy potrwa do 31 maja 2022 roku. Osoby, które złożą wnioski do końca czerwca nie będą miały przerw w wypłacie świadczenia. Inaczej będzie w pozostałych przypadkach.

– Jeśli ktoś nie zdąży złożyć wniosku w wyznaczonym terminie, otrzyma świadczenie od miesiąca w którym to zrobił, czyli np. jeśli złoży w lipcu, to od 1 lipca – dodaje Edyta Ciesielska.

W przypadku dzieci nowourodzonych wnioski można składać na bieżąco w ciągu całego roku. 500 plus przysługuje na wszystkie dzieci do 18 roku życia, bez względu na dochody rodziny.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO