Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Arkadiusz Bąk nowym prezesem MPEC

środa, 29 grudnia 2021 16:37 / Autor: Weronika Kępa
Arkadiusz Bąk nowym prezesem MPEC
Źródło: UM Kielce
Arkadiusz Bąk nowym prezesem MPEC
Źródło: UM Kielce
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Władze miasta poinformowały o zmianie na stanowisku prezesa Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Jan Karwasiński został odwołany. Jego miejsce zajął Arkadiusz Bąk, były szef gabinetu politycznego ministra gospodarki.

Odwołany prezes był związany ze spółką od 2004 roku.

– Ktoś kiedyś powiedział „żeby było lepiej musi być inaczej”. Wiem ze sportu, że jak inaczej to nie od razu musi być lepiej, ale nadszedł czas na zmiany. Mogę tylko serdecznie, z całą pokorą podziękować panu prezesowi Karwasińskiemu za współpracę. To nie znaczy, że pan prezes nie będzie dalej współpracował z miastem. Na jakim stanowisku? Jeszcze nie wiem. Zaznaczam jednak, że to nie była decyzja polityczna – mówi prezydent Kielc, Bogdan Wenta.

Na przestrzeni lat nowy prezes MPEC był związany między innymi z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Pełnił również funkcję dyrektora departamentu budowy infrastruktury w TP Teltech oraz menedżera ds. jakości i usług doradczych Nokia Solutions and Networks. W 2013 roku objął stanowisko podsekretarza stanu i szefa w ministerstwie gospodarki.

– Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej ma ogromny potencjał. Będzie dla mnie zaszczytem kontynuować wszystkie dobre projekty, które wprowadził mój poprzednik. Chciałbym wnieść do spółki swoją energię i pomysły, aby w nowoczesny sposób rozwijać przedsiębiorstwo – mówi Arkadiusz Bąk, nowy prezes MPEC.

Z nowej współpracy cieszy się również włodarz miasta. – To menedżer z wieloletnim doświadczeniem zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym. Brał udział w zakończonych sukcesem wielomilionowych inwestycjach. Zarządzał zespołami, skutecznie motywując je do osiągania sukcesów, dlatego w mojej ocenie jest dobrze przygotowany do objęcia funkcji prezesa MPEC – stwierdza Bogdan Wenta.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO