Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Bogdan Wenta spotkał się z prezesem kieleckiej „Stelli”. O czym rozmawiali?

wtorek, 04 maja 2021 15:23 / Autor: Weronika Kępa
Bogdan Wenta spotkał się z prezesem kieleckiej „Stelli”. O czym rozmawiali?
Bogdan Wenta spotkał się z prezesem kieleckiej „Stelli”. O czym rozmawiali?
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Zlokalizowany przy ulicy Krakowskiej Klub Sportowy „Stella” w 2020 roku obchodził swoje 60. urodziny. Niestety, jubileusz przypadł na trudne czasy pandemii, toteż łucznicy nie mogli go należycie uczcić. Mają to nadrobić w drugiej połowie bieżącego roku.

Przez 60 lat Klub Sportowy „Stella” wykształcił wielu mistrzów łucznictwa. Jego wychowankowie zdobyli w sumie około 900 medali w różnych kategoriach wiekowych. To miejsce stanowi ważną część historii Kielc, o czym dobrze pamiętają jego władze. Jak zaznacza prezes „Stelli”, Ryszard Barwinek, dzisiejsze spotkanie z prezydentem Bogdanem Wentą było bardzo sympatyczne, życzliwe i konstruktywne.

- Rozmawialiśmy o funkcjonowaniu klubu w trudnym okresie pandemii, bieżących sprawach, koniecznych inwestycjach dotyczących między innymi docieplenia budynku i obchodach 60-lecia – informuje Barwinek.

- Ustaliliśmy, że w drugiej połowie bieżącego roku zorganizujemy uroczyste zawody sportowe. Musimy bowiem jeszcze trochę poczekać, aż rząd zniesie kolejne obostrzenia – dodaje.

Na spotkaniu została również poruszona kwestia dofinansowania bieżącej działalności klubu. - Naszym celem na przyszłość jest stworzenie na terenie "Stelli" Ogólnopolskiego Ośrodka Szkolenia Łuczników dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Ten plan jest jednak ściśle związany z remontem części hotelowo-gastronomicznej naszego ośrodka – tłumaczy prezes.

W najbliższej przyszłości „Stella” zamierza również ubiegać się o środki na stworzenie windy zewnętrznej dla osób niepełnosprawnych, które trenują w klubie.

- Miasto bardzo pozytywnie podchodzi do tych planów. Atmosfera jest dobra, współpraca też. Niestety, wszystko zwolniło przez pandemię – zaznacza Barwinek.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO