MIASTO
Branża metalowo-odlewnicza odpowiednia


Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach organizuje współpracę przedsiębiorstw branży metalowo-odlewniczej.
Celem działań jest stworzenie lepszych warunków rozwoju dla firm, a także udzielenie wsparcia w zakresie wprowadzania innowacyjnych produktów i technologii. – Musimy dokładnie zdefiniować jak rozwijać tę branżę. Ustalić, z których programów i działań w nowej perspektywie finansowania 2014-2020 możliwe będzie sięganie po wsparcie unijne i czy warunki, określone w naborach projektów, będą właściwe z punktu widzenia przedsiębiorców – informuje prezydent SIPH, Ryszard Zbróg.
Jak podaje Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa potencjał tej gałęzi w naszym regionie to blisko 1500 przedsiębiorstw, zatrudniających 10 tys. pracowników i wytwarzających aż 11,5 proc. wartości produkcji sprzedanej przemysłu województwa.



![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)



