Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Budowa laboratoriów GUM może się opóźnić

środa, 25 marca 2020 13:14 / Autor: Piotr Natkaniec
Budowa laboratoriów GUM może się opóźnić
Budowa laboratoriów GUM może się opóźnić
Piotr Natkaniec
Piotr Natkaniec

Budowa kampusu laboratoryjnego Głównego Urzędu Miar - największej inwestycji badawczo-rozwojowej w regionie, może się opóźnić. Prace budowlane miały się rozpocząć w wakacje. Jednak nie jest pewne, czy termin zostanie dotrzymany. Wszystko przez przedłużające się procedury przetargowe. 

– Wydłużyliśmy czas na składanie ofert w przetargu. Pierwotnie mogły one wpływać do 23 marca, jednak termin przesunęliśmy na 30 kwietnia – poinformował  Sebastian Margalski, z GUM.

Zaznaczył, że potencjalni wykonawcy zgłosili bardzo dużo pytań dotyczących zamówienia.

– Trudność polega też na tym, że będzie to bardzo skomplikowana inwestycja. Podobne kampusy działają tylko w kilku miejscach na świecie. Do tej pory polskie firmy nie miały w swoim portfolio dość doświadczeń. Stąd też pojawiło się wiele zapytań dotyczących warunków zamówienia, a firmy wnioskowały o wydłużenie terminu składania ofert  – dodał.

Inwestycja zakładająca powstanie kompleksu 25 laboratoriów miała się rozpocząć w wakacje. Nie jest pewne, czy tak się stanie.  – Niewykluczone, że termin składania ofert będzie jeszcze przesuwany – zaznaczył Margalski.

Ogłoszony przetarg dotyczy budowy pierwszego etapu inwestycji, w ramach którego powstanie sześć laboratoriów – akustyki i drgań, czasu i częstotliwości, wraz z laboratorium długości, masy, termometrii, metrologii interdyscyplinarnej. Poza tym jest planowane także wykonanie budynków warsztatów oraz magazyn materiałów łatwopalnych.

Koszt projektu wynosi około 162 mln zł. Kampus laboratoryjny GUM ma powstać w Kielcach do 2023 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO