Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

"Ciąża i pasy". Warto przyjść na warsztaty!

czwartek, 22 lipca 2021 10:37 / Autor: Beata Kwieczko
"Ciąża i pasy". Warto przyjść na warsztaty!
"Ciąża i pasy". Warto przyjść na warsztaty!
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Kolejna szansa, żeby dowiedzieć się, jak dbać o bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem. 28 lipca w Radiu eM Kielce odbędą się drugie warsztaty w ramach ogólnopolskiej kampanii "Ciąża i pasy". Zapraszamy do udziału szczególnie kobiety ciężarne i planujące ciążę.

Celem przedsięwzięcia, które realizuje Centrum Bezpieczeństwa Fotelik.info, jest zapewnienie bezpieczeństwa podróżującym kobietom w ciąży i dzieciom znajdującym się w ich łonie. Dzięki kampanii coraz więcej kobiet dowiaduje się, dlaczego powinny zapinać pasy bezpieczeństwa, kiedy znajdują się w stanie błogosławionym i jak powinny to robić prawidłowo.

– Podczas warsztatów będzie można dowiedzieć się jak poprawnie zapinać pasy bezpieczeństwa, jak wyregulować zagłówek i lusterka, w jakiej odległości od poduszek powietrznych i od kierownicy powinna siedzieć mama w ciąży oraz jak poprawnie używać adaptera do pasów dla kobiet ciężarnych, jeśli prawidłowe przeprowadzenie pasów jest niemożliwe – informuje Paweł Kurpiewski, biomechanik zderzeń z Centrum Bezpieczeństwa fotelik.info.

– Zapinanie pasów to poważna sprawa, ale my tego nikogo nie nauczymy przez radio. Zapraszamy na warsztaty, gdzie nauczycie się od nas i od ambasadorek kampanii "Ciąża i pasy" jak prawidłowo zapinać pasy nie tylko w ciąży, aby ratować życie swoje i swoich bliskich – zachęca Paweł Kurpiewski.

Warsztaty odbędą się w środę, 28 lipca, o godzinie 14 w sali konferencyjnej Radia eM Kielce i będą bezpłatne. Osoby, zainteresowane udziałem, mogą się zapisać telefonicznie pod numerem: 41 201 08 58 lub na Facebooku fotelik.info. Liczba miejsc jest ograniczona.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO