CKsport.pl: Świetny początek roku dla Effectora

poniedziałek, 05 stycznia 2015 09:58 / Autor: Maciej
Maciej
Maciej

Bardzo udanie rozpoczął się 2015 rok dla kieleckiego Effectora. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza wygrali na wyjeździe z AZS-em Częstochowa 3:1. Gospodarze zwyciężyli co prawda pierwszą odsłonę, ale w kolejnych swą wyższość okazali już jednak siatkarze z Kielc.

Początek spotkania był bardzo wyrównany. Dopiero po kilku minutach niewielką przewagę zaczęli wypracowywać sobie częstochowianie, ale Effector potrafił ją zniwelować, a także wyjść na prowadzenie. W secie tym po ataku Buchowskiego kielczanie prowadzili nawet 20:17. Niestety, w końcówce do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. Po niecelnych zagraniach Staszewskiego i Jungiewicza stanęli oni przed szansą wygrania pierwszej odsłony, którą wykorzystali, ponieważ triumf przyniósł im zablokowany atak Maćkowiaka.

W kolejnym secie Effector bardzo szybko objął trzypunktowe prowadzenie, które cały czas powiększał. Po jednym z zagrań Jungiewicza podopieczni Dariusza Daszkiewicza wygrywali już 12:7. W tej partii goście zdecydowanie dominowali na parkiecie, co znalazło swe odzwierciedlenie na tablicy wyników. Ostatni punkt zdobył Buchowski, który ustalił rezultat na 16:25.

Trzeci set był nieco bardziej nerwowy. Rozpoczął się on od prowadzenia częstochowian 3:0. Kielczanie dość szybko jednak tę stratę zniwelowali. Kolejny raz z dobrej strony prezentował się Buchowski, po którego ataku goście prowadzili już 15:11. To jednak nie podłamało AZS-u. Końcówka tej partii była bardzo wyrównana. Od stanu 21:21 do stanu 24:24 mecz toczył się punkt za punkt. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali kielczanie, którzy przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść wygrywając 26:24.

Czwarta odsłona pojedynku w Częstochowie okazała się wyrównana do rezultatu 10:10. Później prowadzenie na dobre objęli siatkarze Effectora i nie oddali go już do końca potyczki. Partia ta po trzech piłkach meczowych kielczan zakończyła się wynikiem 21:25.

MVP tego pojedynku został wybrany Adrian Staszewski.

Było to ostatnie spotkanie 18. kolejki PlusLigi. Podopieczni Dariusza Daszkiewicza już w środę o godzinie 18 w Hali Legionów podejmą Lotos Trefl Gdańsk w ramach zaległej potyczki poprzedniej serii meczów.

AZS Częstochowa - Effector Kielce 1:3 (28:26, 16:25, 24:26, 21:25)

AZS: De Amo, Samica, Udrys, Szymura, Przybyła, Janeczek, Stańczak (libero) oraz Kaczyński, Buczek, Napiórkowski, Pietkiewicz.

Effector: Pająk, Staszewski, Bieniek, Maćkowiak, Buchowski, Jungiewicz, Sufa (libero) oraz Janusz, Krzysiek.

MVP: Adrian Staszewski