MIASTO
Dożynki w Łagowie


W niedzielę (23 sierpnia) na rynku w Łagowie odbędą się gminne dożynki. Gospodarzami uroczystości będą najlepsi rolnicy: Beata Pakuła i Sławomir Kargul.
Niedzielne dożynki rozpoczną się w Łagowie o godzinie 13. Rolnicy dziękować będą za tegoroczne plony oraz prosić o obfite zbiory na przyszły rok.
- Pomimo tego, że tak ciężko się im dzisiaj gospodaruje, a efekty ich pracy są coraz trudniejsze do uzyskania, nasi rolnicy maja się czym pochwalić. 14 sołectw przygotowuje wieńce dożynkowe, które będą oceniane przez specjalną komisję. Dlatego po nabożeństwie w miejscowym kościele, będziemy się bawić i świętować, dziękując za tegoroczne zbiory – mówi Paweł Marwicki, wójt gminy Łagów.
Uroczystość jest też doskonałą okazją do zaprezentowania lokalnych twórców i grup artystycznych. Podczas dożynek wystąpią Orkiestra Dęta z Opatowa, kapela Bielińska i Opatowska kapela Ludowa. Na zakończenie dyskoteka pod gwiazdami z zespołem „Jolana”.
Starościną dożynek będzie Beata Pakuła z miejscowości Płucki, a starostą Sławomir Kargul z Sadkowa.
![[FOTO] 79. rocznica pogromu w Kielcach. Uczczono pamięć ofiar](/media/k2/items/cache/3cc26941e55272c6c5ea3caf34bba7e2_L.jpg)


![[FOTO] Solidarność pamiętała o ofiarach pogromu w Kielcach](/media/k2/items/cache/ea24fdf645e747870389ad76b01de782_L.jpg)




