MIASTO
Długi weekend na Szlaku Przygody


Sześć sposobów na majówkę! Długi weekend może być doskonałą okazją, by zwiedzić wyjątkowy w skali kraju, świętokrzyski Szlak Przygody.
Na turystów czeka sześć krain tematycznych, ponad 850 km tras i kilkadziesiąt największych atrakcji regionu.
A zwiedzając, można zdobywać punkty i wymieniać je później na nagrody.
Na Szlaku Przygody znajdziemy Krainę Legend (m.in. z Osadą Średniowieczną w Hucie Szklanej , Opactwem Cystersów w Wąchocku czy Szklanym Domem w Ciekotach);
Krainę Talentów (z pałacykiem Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku czy torem wyścigowym w Miedzianej Górze );
Krainę Sacrum i Profanum (a w niej Święty Krzyż, czy Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w Kałkowie-Godowie);
Krainę Czterech Żywiołów (z Juraparkiem w Bałtowie i Muzeum Archeologicznym w Krzemionkach);
Krainę Kultur (z pałacem w Kurozwękach czy synagogą Szydłowską),
A także Krainę Natury (z pojezierzem świętokrzyskim i Żabińcem ze skupiskami nenufarów, czy Muzeum Etnograficznym w Fałkowie).

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





