Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Festiwal harcerski zbliża się wielkimi krokami

czwartek, 10 czerwca 2021 11:59 / Autor: Beata Kwieczko
Festiwal harcerski zbliża się wielkimi krokami
Festiwal harcerski zbliża się wielkimi krokami
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Już za niecały miesiąc w Kielcach rozpocznie się 48. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej. W programie znajdą się warsztaty taneczne i muzyczne. Organizatorzy zaplanowali także dwa koncerty w Amfiteatrze Kadzielnia.

Tegoroczny "Wiatraczek" odbędzie się między 8 a 18 lipca. Uczestnikami Festiwalu będą dziecięce i młodzieżowe zespoły oraz soliści z Polski i z zagranicy.

– Tradycyjnie, planowane są przeglądy konkursowe oraz warsztaty artystyczne dla uczestników. W tym roku odbędzie się także koncert inaugurujący, który w związku ze stanem epidemii zaadresujemy przede wszystkim do uczestników. Mieszkańców Kielc zapraszamy na koncert galowy, 17 lipca – mówi podharcmistrz Agnieszka Stochmal, rzecznik prasowy 48. Międzynarodowego Harcerskiego Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej Kielce 2021.

Przeglądy konkursowe potrwają od 8 do 9 lipca. Uczestnicy zaprezentują się w pięciu kategoriach artystycznych - muzyka, taniec, folklor, orkiestry dęte i teatr. Z kolei warsztaty artystyczne odbędą się od 10 do 14 lipca. Oprócz tego, na 10 lipca organizatorzy zaplanowali dzień tradycji polskiego folkloru.

– Dodatkowo w trakcie Festiwalu zaplanowaliśmył moduł "Culture is a bridge",  w ramach projektu Erazmus. Przyjadą do nas Hiszpanie, którzy być może pojawią się również na scenie podczas koncertu galowego – informuje Agnieszka Stochmal.

Koncert galowy laureatów w Amfiteatrze Kadzielnia odbędzie się w sobotę, 17 lipca. Wydarzenie poprzedzą próby, które rozpoczną się dwa dni wcześniej.

Organizatorzy nadal czekają na potwierdzenie przyjazdu uczestników spoza Polski, m.in. z Ukrainy. Ich udział w Festiwalu jest uzależniony od obostrzeń związanych z przejazdami przez granicę.

Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej jest organizowany przez Chorągiew Kielecką Związku Harcerstwa Polskiego. Jest to wydarzenie edukacyjne i kulturalne, w którym co roku biorą udział  zespoły artystyczne z Polski oraz zagranicy, w tym grupy polonijne.

Szczegółowe informacje na temat Festiwalu znajdują się na stronie www.wiatraczek.pl.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO