Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Futrzaki bawią i pomagają!

poniedziałek, 11 stycznia 2021 09:12 / Autor: Adrianna Linertowicz
Futrzaki bawią i pomagają!
Fot. FB Świętokrzyskie Futra
Futrzaki bawią i pomagają!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Pozytywnie zakręceni, kolorowi, a przede wszystkim - pomocni. Mowa o członkach grupy Świętokrzyskie Futra, którzy wnoszą radość w codzienne życie mieszkańców naszego regionu.

Wszędzie, gdzie się pojawią, wzbudzają duże zainteresowanie i zarażają swoją pozytywną energią. Na ulice wychodzą w puchatych, kolorowych kostiumach. Świętokrzyskie Futra tworzą ludzie, którzy pragną dzielić się uśmiechem i pomagać. Występują dla dzieci i młodzieży, są otwarci na udział we wszelkiego rodzaju akcjach charytatywnych.

- Skupiamy się głównie na dawaniu czegoś, co może dać każdy, czyli uśmiechu. Nie jesteśmy sformalizowaną grupą. Robimy wszystko za własne pieniądze- mówi Michał Matok, założyciel Świętokrzyskich Futer.

Skąd wzięli pomysł?

- Istnieje w Polsce i na świecie taka subkultura, która jest związana z przebieraniem się za antropomorficzne zwierzęta. Jest połączona z nurtem fantastyki. Pomyśleliśmy, że taka forma zabawy może trafić głównie do dzieci, które zawsze cieszą się na nasz widok. Chcemy po prostu sprawiać ludziom radochę - tłumaczy Michał, członek grupy.

Świętokrzyskie Futra aktywnie biorą udział w rozmaitych akcjach niesienia pomocy. Mają również plany na najbliższy czas.

- W poprzednim roku z powodu pandemii niewiele udało nam się zrobić. Staramy się jednak działać na tyle, na ile to możliwe. Chcemy na pewno odwiedzić oddział onkologii, o ile będzie taka możliwość, pragniemy też nadal wychodzić do dzieci i do ludzi. Na pewno będziemy wspierać WOŚP. Mamy też plany na Dzień Dziadka i Dzień Babci. Chcemy działać, jednak musimy pamiętać, że na chwilę obecną jesteśmy ograniczeni przez pandemię - mówi Michał Matok.

Więcej informacji o akcjach prowadzonych przez grupę można znaleźć na jej profilu facebookowym.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO