Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Geopark Kielce laureatem nagrody Grand Prix

środa, 13 stycznia 2021 10:00 / Autor: Adrianna Linertowicz
Geopark Kielce laureatem nagrody Grand Prix
Fot. Geopark Kielce
Geopark Kielce laureatem nagrody Grand Prix
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Kapituła konkursu zorganizowanego przez Towarzystwo Urbanistów Polskich i Związek Miast Polskich uhonorowała nagrodą Grand Prix działania rewaloryzacyje, podejmowane cyklicznie w ramach projektu "Rozbudowa infrastruktury edukacyjnej na terenach przyrodniczo cennych administrowanych przez Geopark Kielce".

Konkurs "Najlepiej zagospodarowane przestrzenie publiczne w Polsce. Edycja 2020" zakłada kształtowanie nowoczesnego wizerunku kraju przez propagowanie najlepszych przedsięwzięć urbanistyczno-architektonicznych.

Jak informuje Urząd Miasta w Kielcach, nagrodę Grand Prix przyznano kieleckiemu Geoparkowi za realizację wieloaspektowego projektu przestrzennego, w ramach którego powstała infrastruktura terenowa, służąca ochronie przyrody, edukacji i turystyce na terenie Wietrzni i Kadzielni.

- Działania te wpisują się także w szerzej zakrojoną inicjatywę partnerską pn. ,,Geopark Świętokrzyski’’ realizowaną przez Kielce wspólnie z ościennymi gminami: Chęciny, Morawica, Nowiny i Piekoszów. W bieżącym roku planowane jest uzyskanie dla Geoparku Świętokrzyskiego prestiżowego certyfikatu Światowego Geoparku UNESCO - mówi Michał Poros z Geoparku Kielce.

Łącznie kapituła przyznała osiem nagród i wyróżnień, a także Grand Prix. Nagrodzone inwestycje będą promowane w mediach.

Z wynikami konkursu można zapoznać się tutaj i tutaj.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO