Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Intensywne deszcze nad regionem - strażacy interweniują

środa, 18 lipca 2018 14:58 / Autor: Magdalena Nowak
Intensywne deszcze nad regionem - strażacy interweniują
Intensywne deszcze nad regionem - strażacy interweniują
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W ciągu ostatnich kilku dni nad regionem przechodzą silne deszcze, którym towarzyszy intensywny wiatr. Wtorkowa ulewa doprowadziła do połamania drzew przy ul. Krakowskiej w Kielcach i trzech nocnych interwencji straży pożarnej w gminie Bodzentyn. 

- W momencie gdy złamie się drzewo i stwarza ono zagrożenie, zajmują się tym odpowiednie służby. W przypadku gdy drzewo leży na drodze czy na chodniku i utrudnia przejazd lub przejście do usunięcia nie są potrzebne żadne zezwolenia. - tłumaczy Adam Rogaliński z Wydziału Usług Komunalnych i Zarządzania Środowiskiem Urzędu Miasta.

 - Natomiast jeżeli drzewo jest przewrócone, ale nie zagraża nikomu wtedy właściciel terenu powiadamia gminę, pracownik urzędu informuje o terminie w którym się pojawi na oględziny, po których można usunąć drzewo. Tak było w przypadku złamenego drzewa przy ulicy Krakowskiej. - dodaje Rogaliński.

W nocy ze środy na czwartek doszło do trzech interwencji w gminie Bodzentyn. Jak informuje Marcin Charaba z Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Kielcach właściciele posesji zgłosili podtopienia. Zostały zalane dwie piwnice w budynkach gospodarczych i jeden budynek mieszkalny. 

Pracowni Urzędu Miasta i Komendy Miejskiej Straży Pożarnej deklarują, że takie zgłoszenia realizowane są możliwie jak najszybciej. W przypadku gdy interwencji jest kilka lub kilkanaście obowiązuje kolejka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO