MIASTO
IV Święto Pieroga Świętokrzyskiego


W najbliższa niedzielę (23 sierpnia) w Bobrzy w gminie Miedziana Góra odbędzie się IV Święto Pieroga Świętokrzyskiego. Na terenie zabytkowego Zakładu Wielkopiecowego 10 zespołów z województwa świętokrzyskiego konkurować będzie o laur „Złotego Pieroga”.
IV Święto Pieroga Świętokrzyskiego rozpocznie się o godzinie 15. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji. Głównym punktem będzie oczywiście konkurs o laur „Złotego Pieroga”. O to zaszczytne wyróżnienie rywalizować będą zespoły z całego województwa świętokrzyskiego. Przygotowano także specjalny program dla dzieci, z wesołym miasteczkiem, konkursami i występami zespołów ludowych. Bardzo ciekawie zapowiada się widowisko historyczne „Szare Szeregi. Podczas imprezy rozstrzygnięty zostanie także akcja „Krew darem życia”.
Na zakończenie o godzinie 19 odbędzie się trzygodzinna zabawa taneczna z zespołem „Rekrut”.
![[FOTO] 79. rocznica pogromu w Kielcach. Uczczono pamięć ofiar](/media/k2/items/cache/3cc26941e55272c6c5ea3caf34bba7e2_L.jpg)


![[FOTO] Solidarność pamiętała o ofiarach pogromu w Kielcach](/media/k2/items/cache/ea24fdf645e747870389ad76b01de782_L.jpg)




