MIASTO

Jaga znowu rozgromiona!

piątek, 18 października 2013 19:13 / Autor: Piotr Michalec
Piotr Michalec

Korona Kielce w meczu otwierającym 12. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy rozgromiła na Arenie Kielc Jagiellonię Białystok 4:1 (1:1).

Choć w 37. minucie prowadzenie objęli goście (gol Plizgi), to później na boisku rządziła tylko Korona. 2 minuty później błąd Jakuba Słowika wykorzystał Przemysław Trytko. Po przerwie ten sam piłkarz wspaniale wykończył idealne dośrodkowanie Sierhija Pilipczuka. W 60 min.  było już 3:1. Na listę strzelców wpisał się tym razem Ukrainiec, a świetnym podaniem popisał się Paweł Golański. Korona dobiła gości z Białegostoku w 82 minucie. Rzut karny pewnie wykorzystał Jacek Kiełb (za faul w polu karnym na szarżującym Danielu Gołębiewskim bramkarz Jagi otrzymał czerwoną kartkę).
Bardzo udany wieczór na Arenie Kielc dopełniło wejście na boisko – po 5 miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją odniesioną w wiosennym meczu z… Jagiellonią – Macieja Korzyma. Kibice bardzo gorąco powitali popularnego „Korzenia”.

W żółto-czerwonych derbach Korona znowu była górą. W ostatnim meczu Korony i Jagiellonii na Arenie Kielc - 19 maja 2013 r. - kielczanie wygrali 5:0.

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok 4:1 (1:1)
Bramki: Trytko (39 min., 54 min.), Pilipczuk (60 min.), Kiełb (82 min.) - Plizga (37 min.)