Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kamil Pacholec z ważnym wyróżnieniem

poniedziałek, 10 stycznia 2022 13:50 / Autor: Michał Łosiak
Kamil Pacholec z ważnym wyróżnieniem
Fot. UMWŚ
Kamil Pacholec z ważnym wyróżnieniem
Fot. UMWŚ
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Kielczanin, a zarazem finalista Konkursu Chopinowskiego – Kamil Pacholec otrzymał od marszałka Andrzeja Bętkowskiego Odznakę Honorową Województwa Świętokrzyskiego.

Odznaki Honorowe Województwa Świętokrzyskiego, przyznawane przez samorząd województwa i trafiają do osób i podmiotów, których działalność przyczynia się do rozwoju i promocji regionu.

– Jestem zaszczycony, że zostałem uhonorowany taką nagrodą. Staram się jak najlepiej reprezentować nasz region, zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na pewno będę starał się kontynuować tę swoją działalność z jeszcze większym entuzjazmem i zapałem do pracy – mówił Kamil Pacholec.

– Kamil, mimo że jest dopiero u progu swojej kariery, już na tyle zaznaczył się w świecie artystycznym swoimi dokonaniami, że takie wyróżnienie mu się należy i kapituła nagrody nie miała co do tego żadnej wątpliwości. Młody artysta przynosi chlubę naszemu regionowi, bo stąd pochodzi i tutaj, w naszych szkołach, pod kierunkiem naszych profesorów rozpoczynał swoją edukację muzyczną – mówił Andrzej Bętkowski. – To niezwykle utalentowany młody człowiek, który jest wspaniałym ambasadorem naszego regionu. Osoba tak młoda, która ma na swoim koncie tak ogromne osiągnięcia, zasługuje na to, by otrzymać najwyższe wyróżnienie – dodała wicemarszałek Renata Janik.

Kamil Pacholec urodził się 11 listopada 1998 roku w Kielcach. Od siódmego roku życia uczył się w Państwowej Szkole Muzycznej im. Ludomira Różyckiego. Studiował w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, a obecnie uczy się w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Swój pierwszy koncert zagrał razem z Orkiestrą Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach w wieku jedenastu lat. Jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i nagród.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO