Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kielecki skrzypek w prestiżowym konkursie. Możemy pomóc mu wygrać

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 17:46 / Autor: Michał Łosiak
Kielecki skrzypek w prestiżowym konkursie. Możemy pomóc mu wygrać
Kielecki skrzypek w prestiżowym konkursie. Możemy pomóc mu wygrać
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Maciej Jaroń, kielecki skrzypek i altowiolista, bierze udział w prestiżowym międzynarodowym konkursie muzycznym Worldvision Music Contest. Każdy z nas może przyczynić się do zwycięstwa utalentowanego muzyka.

Maciej Jaroń pracuje w Filharmonii Świętokrzyskiej oraz Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach. Teraz młody artysta ma szansę na zwycięstwo w prestiżowym konkursie. Zmagania w Worldvision Music Contest są czteroetapowe. Podczas pierwszych trzech części rywalizacji muzycy prezentują się online, zaś w trakcie czwartego etapu wystąpią z orkiestrą.

– Oprócz jury złożonego z najsłynniejszych klasycznych muzyków świata głosuje tezż publiczność – tłumaczy Maciej Jaroń.

Głos można oddać tylko poprzez zarejestrowanie się na stronie, zalogowanie i kliknięcie „Głosuj na uczestnika” .

Link do głosowania:

https://worldvision.classic-at-home.com/for-participants/450

Osoba z największą liczbą głosów otrzyma tzw. golden ticket, który upoważnia do wzięcia udziału w następnym etapie. Uczestnicy trzeciego etapu zyskają kontrakt płytowy wart 25 tysięcy euro. Za zajęcie pierwszego miejsca można zaś otrzymać sto tysięcy euro oraz koncerty z Berlińską oraz Nowojorską Filharmonią.

Maciej Jaroń - rozpoczął naukę gry na skrzypcach w wieku 7 lat w klasie Wojciecha Zdyba w Kielcach. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. L.Różyckiego w Kielcach oraz Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof.Marcina Baranowskiego. W ramach studiów podyplomowych kształcił się w Akademii Menuhina (IMMA) w Szwajcarii pod okiem Maxima Vengerova i Olega Kaskiva w klasie skrzypiec oraz altówki u Ivana Vukcevica. Obecnie jest studentem w klasie altówki prof. Zbigniewa Czarnoty i mgr Artura Rozmyslowicza w Akademii Muzycznej im. K.Lipinskiego we Wrocławiu. Jest laureatem wielu konkursów w Polsce i za granicą m.in. I Nagroda na IV Ogólnopolskim Konkursie Młodych Instrumentalistów Jaśle, II Nagroda na 21st Young Musician International Competition- Citta di Barletta (Włochy 2011), II Nagroda na IV European Music Competition Philadelphia (Włochy 2012). Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie Młoda Polska, rektora AM w Bydgoszczy oraz Marszałka Województwa Świętokrzyskiego. Prowadzi ożywioną działalność artystyczną, zarówno jako solista i kameralista, występując w Polsce, a także w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Włoszech, Czechach, Słowacji, Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Chinach , Turcji, Macedonii, Ekwadorze, Chile, Argentynie, Peru oraz na Węgrzech i Ukrainie. Występował m.in. z takimi dyrygentami jak Kazimierz Kord, Marek Pijarowski, Jose Maria Florencio, Mieczysław Gawroński, Mirosław Jacek Błaszczyk, Jacek Rogala, Zygmunt Rychert, Jerzy Swoboda, Wojciech Rodek, Tomasz Bugaj czy Rafał Jacek Delekta. Koncertował u boku takich artystów jak Maxim Vengerov, Natalia Gutman, Valeriy Sokolov czy Ilya Gringolts. Występował z Filharmonią Gorzowską, Filharmonią Pomorską i Toruńską Orkiestrą Symfoniczną, Filharmonią Świętokrzyską oraz Orkiestrą Kameralną Wirtuozi Lwowa i Orkiestrą Solistów Akademii Menuhina. Współpracuje z Katarzyną Jamróz, Andrzejem Rogiem oraz muzykami związanymi z Piwnicą pod Baranami wykonując muzykę klezmerską. Do 2013 roku współtworzył zespół Bydgoszcz Klezmer Band z którym nagrał płytę About Klezz. Ma na swoim koncie rownież płytę „Contemporary Jewish Music”, którą współtworzył m.in. z Davidem Krakaurem, Stefanem Węgłowskim czy Mikołajem Trzaską. Obecnie pracuje jako altowiolista w Filharmonii Świętokrzyskiej oraz prowadzi klasę skrzypiec w ZPSM im. L.Rożyckiego w Kielcach. Maciej Jaroń gra na instrumencie Wilhelm August Krause z 1867 r. oraz na altówce Wojciecha Topy z 2017.

 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO