Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Kino letnie, pikniki, festiwale i występy – w Kielcach będzie się działo

wtorek, 08 czerwca 2021 13:34 / Autor: Weronika Kępa
Kino letnie, pikniki, festiwale i występy – w Kielcach będzie się działo
Kino letnie, pikniki, festiwale i występy – w Kielcach będzie się działo
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Stowarzyszenie Przyjazne Kielce startuje z cyklem wydarzeń kulturalno-artystycznych. Jego członkowie planują zorganizować ponad siedemdziesiąt różnego rodzaju wakacyjnych spotkań z mieszkańcami. Całość ma kosztować 120 tysięcy złotych – to pieniądze uzyskane w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego.

- Okazuje się, że jesteśmy jedyną organizacją pozarządową w Polsce, która postanowiła zrealizować tak dużą serię wydarzeń w okresie letnim. Jesteśmy bardzo dumni, że to właśnie Kielce mogą zrobić coś naprawdę fajnego, coś co wyróżnia nasze miasto - mówi Arkadiusz Stawicki, prezes Stowarzyszenia Przyjazne Kielce.

Pikniki rodzinne i naukowe, festiwale sztuk ulicznych oraz dobrze znane mieszkańcom wianki nad kieleckim zalewem to tylko kilka z zaplanowanych atrakcji. W ramach inicjatywy w każdy piątek (począwszy od 11 czerwca) na Placu Artystów będą gościć artyści uliczni. Po występach kielczanie będą mogli zasiąść wygodnie na leżakach i obejrzeć film pod chmurką.

- W soboty również planujemy wieczorne seanse kina letniego z tym, że w innej lokalizacji – na rynku. Z kolei w niedziele będziemy organizować pikniki rodzinne i naukowe na kieleckich osiedlach. Po piknikach także zapraszamy mieszkańców na seanse – mówi Anna Polańska ze Stowarzyszenia Przyjazne Kielce.

Rozkład jazdy na najbliższy weekend wygląda zachęcająco. W piątek (11 czerwca) o godzinie 18 w Kielcach będzie gościł znany iluzjonista Pan Ząbek. Trzy godziny później rozpocznie się seans filmu „Jojo Rabbit”. W sobotę o godzinie 21 mieszkańcy będą mogli obejrzeć „Diabeł ubiera się u Prady”. Z kolei na niedzielę (godz. 16) zaplanowano piknik rodzinny na osiedlu Bocianek. Weekend zakończy seans filmowy z „Avatarem” w roli głównej.

- Realizacja projektu jest możliwa dzięki głosom mieszkańców w ramach Kieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Na ich organizację otrzymaliśmy 120 tysięcy złotych. To jest średni koszt jednego wydarzenia organizowanego na terenie naszego miasta. My postanowiliśmy za te pieniądze zrealizować ponad 70 wydarzeń. Bardzo pilnujemy kosztów. Staramy się, żeby to było oszczędne, a jednocześnie atrakcyjne dla mieszkańców – mówi Stawicki.

Jeśli pogoda dopisze wydarzenia będą organizowane aż do połowy września.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO