Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kolejny pomysł na sfinansowanie parkingu pod Placem Wolności

czwartek, 23 marca 2023 14:46 / Autor: Weronika Kępa
Kolejny pomysł na sfinansowanie parkingu pod Placem Wolności
Kolejny pomysł na sfinansowanie parkingu pod Placem Wolności
Weronika Kępa
Weronika Kępa

O przebudowie kieleckiego Placu Wolności i utworzeniu parkingu podziemnego mówi się od wielu lat. Wciąż nie ma jednak funduszy na realizację tego planu. Radna Anna Myślińska zaproponowała więc miastu kolejne rozwiązanie, nad którym jak zaznacza – warto się pochylić.

– W sytuacji, kiedy nie ma zabezpieczenia finansowego na budowę parkingu zarówno ze strony miasta, jak i ze strony Unii Europejskiej, która nie refunduje budów podziemnych, trzeba rozglądać się za inną możliwością. Można na przykład poprosić inwestorów, aby zechcieli wybudować ten parking, a w zamian za to w chwili jego ukończenia odebrać sobie poniesione koszty w postaci bezpłatnego użytkowania tego obiektu przez okres 10-15 lat, w zależności od tego jak dochodowy będzie to biznes – mówi Anna Myślińska, radna Koalicji Obywatelskiej.

Jak zaznacza pomysłodawczyni miasto wciąż byłoby w posiadaniu tego terenu.

– Wszyscy dobrze wiemy, że parking jest cały czas zajęty przez samochody. Ludzie stale tam parkują i ta inwestycja jest bez wątpienia ważna i potrzebna. To oczywiście tylko pomysł, któremu muszą towarzyszyć mocne przemyślenia – kwituje nasza rozmówczyni.

Przypomnijmy, że MZD posiada kompletną dokumentację projektową oraz ważne pozwolenie na budowę, a z kosztorysu z 2018 roku wynika, że inwestycja będzie kosztować ok. 50 mln zł.

Miasto ma czternaście dni na oficjalne odniesienie się do propozycji.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO