Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Konsultacje ws. ostatniej działki w „trójkącie bermudzkim” dobiegają końca

wtorek, 19 października 2021 09:29 / Autor: Weronika Kępa
Konsultacje ws. ostatniej działki w „trójkącie bermudzkim” dobiegają końca
Konsultacje ws. ostatniej działki w „trójkącie bermudzkim” dobiegają końca
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Na działce zlokalizowanej pomiędzy ulicami Piotrkowską, Silniczną, Pelca i al. IX Wieków Kielc ma powstać budynek wielorodzinny z częścią usługową i garażem podziemnym. Mieszkańcy mają ostatnie cztery dni na złożenie uwag do tej inwestycji.

- Można je składać w wersji papierowej na adres urzędu miasta oraz elektronicznej – na adres mailowy, za pośrednictwem geoportalu, a także specjalnego formularza zamieszczonego na stronie Idea Kielce w zakładce konsultacje społeczne – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

Z dokumentów zamieszczonych na stronie Idea Kielce wynika, że powierzchnia zabudowy będzie wynosić ponad 1200 metrów kwadratowych. Parter zostanie w całości przeznaczony pod funkcję usługową, gdzie znajdzie się dziewięć lokali.

Na pozostałych kondygnacjach zaprojektowano łącznie sto sześć lokali mieszkalnych. Z kolei w garażu podziemnym dwadzieścia jeden miejsc postojowych, a poza terenem inwestycji - trzydzieści dwa. Nie zabraknie również miejsc dla rowerów – będzie ich dwadzieścia siedem.

Przypomnijmy, że głównym założeniem projektu jest wypełnienie przestrzeni pomiędzy dwoma istniejącymi budynkami – Ventus i Apollo Split. Blok z usługami i garażem ma zostać dobudowany do dwóch ścian szczytowych jako kontynuacja fasad.

Uwagi do projektu można składać do 22 października pod linkiem: https://konsultacje.kielce.eu/konsultacje-spoleczne-specustawa-piotrkowska

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO