MIASTO
Kosiarki w ruch!


Rozpoczął się drugi etap koszenia traw, nie tylko wzdłuż ulic, ale również w parkach i na osiedlach. Działania te mają służyć przede wszystkim pieszym i kierowcom, ale również poprawić wizerunek miasta.
- Zakończenie drugiego etapu koszenia planujemy na koniec sierpnia. Trudno mówić o jakichś opóźnieniach, nawet ze względu na pogodę, ponieważ pracujemy sześć dni w tygodniu - mówi Marcin Batóg rzecznik prasowy Rejonowego Przedsiębiorstwa Zieleni i Usług Komunalnych.
W ramach drugiego etapu skoszone zostały już tereny między innymi przy ulicach Śląskiej, Wielkopolskiej, Gagarina i al. Legionów. Prace wykonano również na skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Jagiellońskiej. Łącznie w drugim etapie Miejski Zarząd Dróg wskazał do skoszenia około 60 lokalizacji.

![[FOTO]](/media/k2/items/cache/7026e0f4786fbb23c7e5780be06f8dc6_L.jpg)
![[FOTO] W Kielcach powstała pierwsza w Polsce „Via Ferrata”](/media/k2/items/cache/6cbea909db50d650b0df71c54a10fe03_L.jpg)





