Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kredyty frankowe: kielczanka wygrała sprawę sądową z bankiem

poniedziałek, 14 czerwca 2021 12:20 / Autor: Adrianna Linertowicz
Kredyty frankowe: kielczanka wygrała sprawę sądową z bankiem
Kredyty frankowe: kielczanka wygrała sprawę sądową z bankiem
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Sąd Okręgowy w Kielcach stwierdził nieważność umowy dotyczącej kredytu hipotecznego, jaki zawarła kielczanka z jednym z banków. Zgodnie z wyrokiem sądu, musi on jej teraz zwrócić ponad 250 tysięcy złotych.

– 10 czerwca sąd w całości podzielił argumentację prawną mojej kancelarii i zasądził dla naszych "frankowiczów" całość dochodzonej przez nas kwoty, w związku ze stosowanymi przez bank niedozwolonymi postanowieniami umownymi zawartymi w umowie tzw. kredytu frankowego – mówi adwokat Adrian Sadaj.

Przedmiotem umowy był kredyt hipoteczny w wysokości 199,487 złotych. Kwota ta była indeksowana kursem kupna CHF. Sąd orzekł na rzecz kielczanki całość kwoty wraz z odsetkami. Jak czytamy w wyroku, bank musi wypłacić mieszkance Kielc łącznie 236 699,46 złotych (plus odsetki).

Bez tytułu

– Bardzo cieszy mnie to rozstrzygnięcie. W tym roku moja kancelaria wygrała wszystkie sprawy dotyczące kredytów frankowych. Ostatnie wyroki tylko pokazują, że warto walczyć o swoje – mówi Adrian Sadaj. – Mimo licznych sukcesów nadal wiele osób obawia się procesu przeciwko bankom. Są to skomplikowane sprawy, wymagające doświadczenia i wiedzy. Pozwy liczą setki stron, zdarza się, iż odpowiedź na nie dostarczana jest nam przez kuriera, ponieważ zawiera dwa kartony akt – dodaje.

Ze szczegółami sprawy można zapoznać się tutaj.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO