Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Kurtyny wodne, poidełka i saturatory przyniosą ulgę w dzisiejszych rekordowych upałach

środa, 26 czerwca 2019 09:58 / Autor: Beata Kwieczko
Kurtyny wodne, poidełka i saturatory przyniosą ulgę w dzisiejszych rekordowych upałach
Kurtyny wodne, poidełka i saturatory przyniosą ulgę w dzisiejszych rekordowych upałach
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Trzy nowe kurtyny wodne, dwa saturatory z darmową wodą sodową z kieleckiej kranówki i poidełka ustawione w miejscach publicznych przyniosą ulgę mieszkańcom Kielc podczas dzisiejszych upałów. O ustawienie ich zadbały Wodociągi Kieleckie.

W środę w godzinach od 11 do 18 Wodociągi Kieleckie będą częstowały kielczan darmową wodą sodową z kieleckiej kranówki z dwóch saturatorów. Zostaną one ustawione przy ulicy Sienkiewicza obok placu Artystów i w Parku Miejskim obok muszli koncertowej.

Cały czas będą też działały trzy nowe kurtyny wodne,  uruchomione pod koniec zeszłego lata na Rynku, placu Artystów i placu Literatów. Są to tzw. zamgławiacze, które tworzą z wody przyjemną chłodzącą mgiełkę. One skutecznie chłodzą, ale i oszczędzają wodę, której zużycie jest nawet kilkadziesiąt razy mniejsze niż w przypadku strażackich kurtyn wodnych - informuje Ziemowit Nowak, rzecznik prasowy Wodociagów Kieleckich.

Mieszkańcy mogą też za darmo gasić pragnienie w poidełkach, tzw. pitnikach ustawionych w miejscach publicznych. Woda ta jest regularnie badana przez wodociągowe laboratorium oraz stację sanitarno-epidemiologiczną. Mogą ją pić osoby w każdym wieku, bez filtrowania, gotowania i uzdatniania.

Wodociągi Kieleckie udostępniają pitną wodę w następujących poidełkach:

- ul. Bernardyńska 34 na Karczówce

- ul. Kasprowicza (park im. Dygasińskiego na Bocianku)

- ul. Łopuszniańska 54

- ul. Ogrodowa (park miejski im. Żeromskiego)

- ul. Spacerowa (skwer im. Szarych Szeregów)

- ul. Sienkiewicza 28 (między ulicami Dużą i Małą).

Z poidełka można również korzystać w Zagnańsku, przy placu zabaw i strefie rekreacji oraz w Nowinach obok Urzędu Gminy przy ul. Białego Zagłębia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO