Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Masztu na Zagórzu jednak nie będzie? Znamy stanowisko miasta

środa, 16 września 2020 09:31 / Autor: Weronika Kępa
Masztu na Zagórzu jednak nie będzie? Znamy stanowisko miasta
Masztu na Zagórzu jednak nie będzie? Znamy stanowisko miasta
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Miasto Kielce zajęło stanowisko w sprawie budowy masztu telekomunikacyjnego na kieleckim Zagórzu. „Naszym zdaniem lokalizacja tego typu urządzenia wymaga uprzedniego przeprowadzenia postępowania środowiskowego”.

Przypomnijmy, maszt docelowo miał stanąć na jednej z działek znajdującej się między ulicami Zagórską, Prostą, Wikaryjską i Prochownia. Zgodnie z decyzją wydaną przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w tym miejscu nie ustalono żadnych zakazów dla tego typu inwestycji. Mimo to RDOŚ zwrócił się do miasta z prośbą o ponowne przeanalizowanie sprawy biorąc pod uwagę przede wszystkim parametry elektroenergetyczne masztu i ich wpływ na miejsca dostępne dla ludności. Na wydanie decyzji urzędnicy mieli 65 dni, te upłynęły w pierwszej połowie września.

- Naszym zdaniem lokalizacja tego typu urządzenia wymaga uprzedniego przeprowadzenia postępowania środowiskowego, które wyjaśniłoby, czy maszt może być szkodliwy dla zdrowia mieszkających w pobliżu ludzi oraz jaki jest zasięg jego oddziaływania. Prezydent Kielc, Bogdan Wenta, wydał więc decyzję odmawiającą - informuje Artur Hajdorowicz, dyrektor Wydziału Urbanistyki i Architektury UM.

- Nie chciałbym jednak wzbudzać wśród mieszkańców nadmiernego optymizmu. W tego typu sprawach z reguły następuje odwołanie od decyzji do Samorządowego Kolegium Odwoławczego. Zainteresowani mają na to czternaście dni - dodaje.

O postępach w sprawie będziemy informować na bieżąco.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO