Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

MBP w Kielcach ubiega się o przyznanie prestiżowego certyfikatu

środa, 22 kwietnia 2020 14:59 / Autor: Beata Kwieczko
MBP w Kielcach ubiega się o przyznanie prestiżowego certyfikatu
Fot. Facebook MBP Kielce
MBP w Kielcach ubiega się o przyznanie prestiżowego certyfikatu
Fot. Facebook MBP Kielce
Beata Kwieczko
Beata Kwieczko

Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach ubiega się o przyznanie Znaku Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności dla wolontariuszy. - Jest to niezwykle prestiżowy tytuł o zasięgu międzynarodowym i to byłby dla nas ogromny zaszczyt, gdybyśmy mogli uczestniczyć w takim projekcie - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach.

Po złożeniu wniosku i jego weryfikacji formalnej, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej przeszli szkolenie. Teraz czeka ich najtrudniejszy etap - ocena merytoryczna wniosku, którego elementem będzie spotkanie prowadzone przez eksperta Narodowej Agencji.

- Znak jakości to certyfikat przyznawany przez Narodową Agencję Europejskiego Korpusu Solidarności, który potwierdza, że organizacja spełnia wszelkie standardy związane z zapewnieniem jak najwyższej jakości realizowanych projektów. Dzięki współpracy z wolontariuszami biblioteka może rozszerzać swoją działalność, podejmować nowe inicjatywy oraz wspierać młodych ludzi w ich indywidualnym rozwoju, dać im szansę na zdobycie doświadczenia i pracę w innej kulturze - mówi Anna Żmudzińska, dyrektor MBP.

- Ponieważ mamy otwartą filię językową, chcemy jak najlepiej dostosować program tej filii, aby osoby, lubiące języki obce lub chętne, aby zdobywać wiedzę związaną z innymi krajami mogły mieć bezpośrednio spotkania z osobami, które zamieszkują te kraje - dodaje.

Rozmowa akredytacyjna, podczas której biblioteka będzie musiała przeprowadzić swoją ofertę dla wolontariuszy, odbędzie się w najbliższy poniedziałek. Decyzja o przyznaniu certyfikatu zapadnie na początku maja.

- Możliwość spotkania z wolontariuszami z innego kraju sporawi, że nasza wiedza będzie bogatsza i będziemy dobrze porozumiewać się w językach obcych, co w dzisiejszych czasach jest niezbędne dla naszego rozwoju - podkreśla dyrektor Żmudzińska.

O przyznanie Znaku Jakości Europejskiego Korpusu Solidarności dla wolontariuszy ubiega się także Kieleckie Centrum Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO